KONCERTCIKLS SKOLĒNIEM

NĀC, IEKLAUSIES ORĶESTRĪ RĪGA!

  1. gada 16. oktobrī “Rīgas skaņas un noskaņas”

Vai esi ieklausījies, kā skan Rīga? Mūzika jau kopš pirmsākumiem ir bijusi Rīgas pilsētas neatņemama sastāvdaļa. Tā skanējusi pilsētas laukumos, baznīcās un baznīcu torņos, lielākos vai mazākos namos, zālēs un koncertzālēs. Laikam ritot, ir krietni mainījies ne vien Rīgas ārējais veidols, bet arī muzikālā ainava, un, protams, arī pašu rīdzinieku muzikālā gaume. Ir ievērojams skaits komponistu, kas īpaši Rīgai veltījuši savas kompozīcijas.

  1. gada 4. decembrī “Mūzika gardēžiem”

Ir mūzika un ir ēdiens dažādām gaumēm. Un ir arī komponisti, kuri sacer mūziku par ēdieniem dažādām gaumēm. Tāpat kā mūzikā, arī pavārmākslā ir gan atzīti meistari, kas rada  meistardarbus un kulināros šedevrus, gan gardēži un bargi kritiķi, kas tos vērtē. Par dažādu ēdienu muzikāli kulinārajām īpašībām uzzināsim ko vairāk kopā ar Orķestri “Rīga” kādu ļoti muzikālu šefpavāru…

  1. gada 22. janvārī “Muzikālie koki”

Cilvēku dzīvi ir grūti iedomāties bez kokiem – tie ražo skābekli un attīra gaisu; no kokiem gūstam arī siltumu, apkurinot mājas. Kokus izmantojam gan būvniecībā,  gan galdniecībā, gan… arī mūzikā. Izrādās, ka koki patiešām ir muzikāli, jo tie skan! Skan gan no koka veidota gana stabulīte, klarnete, oboja un fagots, gan ar stīgām nospriegotā vijole, kontrabass, kokle vai koncertflīģelis. Skan arī dažādie koka sitaminstrumenti. Pēc šīs muzikālās sarunas ikvienam būs pilnīgi skaidrs – kokiem ir muzikālas dvēselītes.

  1. gada 26. februāris “Pa ceļam ar mūziku”

Sezonas noslēdzošo sarunu par sauszemes, ūdens vai gaisa transportlīdzekļiem varētu ierindot pie visai “tehniskas dabas jautājumiem”, ja vien… atkal talkā nenāktu mūzika. Vai tā būtu jāšana zirga vai kamieļa mugurā; došanās izbraucienā ar velosipēdu vai ar auto; brauciens ar vilcienu, laivu vai kuģi; vai gaisa ceļojums lidmašīnā, dirižablī vai pat kosmiskajā lidaparātā – tas viss būs iespējams, pateicoties Orķestrim “Rīga”, Daumantam Kalniņam un atbilstošai mūzikai! Ceļot ir jautri un aizraujoši, bet vēl aizraujošāk ir ceļot kopā ar mūziku!

ABONEMENTI: 

TREŠDIENĀS plkst. 11.00

TREŠDIENĀS plkst. 13.00

SARUNAS TĒMAAbonements
TREŠDIENĀS plkst. 11.00
Abonements
TREŠDIENĀS plkst. 13.00
Rīgas skaņas un noskaņas2019. gada 16. oktobrī2019. gada 16. oktobrī
Mūzika gardēžiem2019. gada 4. decembrī2019. gada 4. decembrī
Muzikālie koki2020. gada 22. janvārī2020. gada 22. janvārī
Pa ceļam ar mūziku2020. gada 26. februārī2020. gada 26. februārī

Sarunas par mūziku paredzētas 1.-4. klašu skolēniem.

Koncertcikls notiek kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē, to vada Daumants Kalniņš.

Abonementa biļetes cena uz visiem četriem koncertiem – 12 EUR.

Abonementus iespējams iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī www.bilesuparadize.lv.