4. maijā skanēs Elgas Igenbergas un Ringolda Ores estrādes mūzika

22.04.2022.

Valsts neatkarības atjaunošanas gadadienā, 4. maijā, plkst. 16.00 VEF Kultūras pilī skanēs Elgas Igenbergas un Ringolda Ores estrādes mūzikas programma “Tu un es – Latvija”. Koncertā diriģentam Valdim Butānam un Orķestrim “Rīga” pievienosies dziedātāji Inga Šļubovska-Kancēviča, Ieva Parša, Rihards Millers un saksofonists Oskars Petrausks, bet stāstos dalīsies aktieris Gundars Āboliņš. Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem.

Šodien varam baudīt priekšrocību, ka ziedošajā Latvijā debesis ir mierīgas un zem tām varam ieklausīties arī pagājušajā gadsimtā dzimušajās melodijās, kuras radījuši latviešu estrādes žanra pionieri – komponiste, pianiste Elga Igenberga (1921-2003) un komponists, skaņu režisors, aranžētājs, Rīgas estrādes un Latvijas Radio estrādes orķestra dibinātājs Ringolds Ore (1931-1968).  

Pērn, godinot abus skaņražus apaļā jubilejā, koncerta programma izskanēja interneta tiešraidē, bet nu klausītājiem būs iespēja to piedzīvot vēlreiz – klātienē. Savulaik tik populārās dziesmas (E. Igenbergas “Sniegpulkstenītis”, “Rīgas bulvāri”, “Cauri pilsētai”, “Riču-raču dziesmiņa”, R. Ores “Kad atkal maijs pār Rīgu nāk”, “Zilās naktis”, “Pavasara dziesmiņa” u.c. ), kuru augstā kvalitāte pārsteidz un intriģē vēl šodien, aranžējuši Ilona Breģe, Vilnis Šmīdbergs, Aivars Krūmiņš, Emīls Zilberts un Madars Kalniņš. Koncertstāsta scenāriju sadarbībā ar aktieri Gundaru Āboliņu radījusi muzikoloģe Daiga Mazvērsīte, kura savulaik sarakstījusi grāmatu par cienījamās komponistes Elgas Igenbergas mūža gājumu. 

Koncerts notiek ar Rīgas domes un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu. Bezmaksas ielūgumi uz koncertu “Tu un es – Latvija” būs pieejami no sestdienas, 23. aprīļa, “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana.