Orķestra Rīga notikumi Lieldienās – Dženkinsa Stabat Mater un koncerts ģimenēm

Ar koncertiem Lieldienās izskanēs Orķestra “Rīga” rīkotais festivāls WINDSTREAM. Lielajā Piektdienā, 7. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā būs iespēja pieredzēt Karla Dženkinsa Stabat Mater, kura izpildījumā apvienosies Orķestris “Rīga”, Rīgas kamerkoris Ave Sol un soliste Ieva Parša diriģenta Jurģa Cābuļa vadībā. Savukārt Otrajās Lieldienās, 10. aprīlī plkst. 15.00 ģimenes tiek aicinātas uz Kultūras pili “Ziemeļblāzma”. Ieeja pasākumos ar bezmaksas ielūgumiem.

Stabat Mater, kas balstīts Romas katoļu baznīcas poēmā, ir vairāku komponistu apcerēta lūgšana mūzikā, ko tradicionāli atskaņo Lieldienu laikā. Šī 13. gadsimtā radītā latīņu sekvence atspoguļo Jēzus Kristus Mātes Marijas ciešanas, pārdzīvojot dēla nāvi uz krusta. Velsiešu izcelsmes komponists Karls Dženkinss šo vēstījumu interpretējis mūsdienīgā mūzikas valodā – sintezējot kora un orķestra skanējumu ar etniskām iezīmēm, kā arī ar Tuvo Austrumu instrumentu un vokāla izmantošanu. “Dženkinsa Stabat Mater ir īpaša, jo šī skaņdarba muzikālā puse ir diametrāli pretēja mūsu vispārpieņemtajām sajūtām par ciešanu laiku un tā atspoguļojumu,” teic diriģents Jurģis Cābulis. “Šajā opusā ir ļoti izteikta populārās mūzikas ietekme un Dženkinsam raksturīgais muzikālās tēmas nemitīgums, to padarot procesuālu,” turpina Cābulis.

Dženkinsa Stabat Mater izskanēs Martina Ellerbija aranžējumā simfoniskajam pūtēju orķestrim, korim un mecosoprānam, un Lielās Piektdienas vakarā šajā interpretācijā līdzās Õrķestrim “Rīga” būs Rīgas kamerkoris Ave Sol un Ieva Parša diriģenta Jurģa Cābuļa vadībā. Ieeja koncertā ir bez maksas, bet no 31. marta aicinām savlaicīgi saņemt brīvbiļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv

Turpinot festivāla WINDSTREAM tradīciju, Otrajās Lieldienās aicinām uz pasākumu ģimenēm un bērniem. “Lieldienu plaukstiņpolka ar Orķestri Rīga” diriģenta Krišjāņa Circena vadībā priecēs mazākos klausītājus un viņu ģimenes ar ritmiem bagātas mūzikas programmu, piedaloties dziedātājam Daumantam Kalniņam. Šajā koncertā īpaša uzmanība tiks pievērsta pasaules tautu dejām. Mūziķu priekšnesumu papildinās stepa dejotāji. Arī šī koncerta apmeklēšanai aicinām saņemt brīvbiļetes, kas no 3. aprīļa būs pieejamas “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Koncertu norisi atbalsta Rīgas valstspilsētas pašvaldība, un tie ir daļa no kopējās Lieldienu programmas galvaspilsētā. Svētku programma pilnā apjomā apskatāma tīmekļvietnē https://svetki.riga.lv/.