ORĶESTRIS RĪGA AICINA UZ NOTIKUMU ĢIMENĒM

Rīgas pilsēta maija mēneša ietvaros piedāvā ģimenēm veltītu kultūras programmu. 21. maijā Rīgas Latviešu biedrības namā uz muzikālu notikumu “Orķestromīma” aicina Orķestris “Rīga” un “Rīgas pantomīma”. Pasākuma programmā: plkst. 16.00 radoša darbnīca ar “Rīgas pantomīma” aktieriem, bet plkst. 18.00 koncerts Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kas no 14. maija plkst. 10.00 būs pieejami “Biļešu paradīze” kasēs un interneta vietnē.

Satiekoties vairākiem radošiem prātiem no Orķestra “Rīga” un “Rīgas pantomīma” savulaik radusies muzikāla izrāde “Orķestromīma”. Pēc saņemtās publikas sajūsmas šī koncertizrāde piedzīvos atkārtotu iestudējumu ar vairākiem jauniem pārsteigumiem un izskanēs 21. maijā plkst. 18.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Koncertizrādes režisors no “Rīgas pantomīmas”, Andris Apinis, ieskicē gaidāmo sižetu: “Kino ir vieta, kur mēdz ierasties viss sabiedrības zieds. Izrādes galvenais varonis, mēģinot sadzīvot ar citiem līdzcilvēkiem, paralēli nokļūst kino pasaulē – vietā, kur katrs sevi redz kā galveno varoni, piedzīvojot notikumus vairākos kino sižetos. Kad prāts ir pārņemts ar emocijām un galvenais varonis tiek ierauts piedzīvojumu virpulī, nav laika apdomāt, vai tā ir realitāte vai sapnis. Un kino lenta tikai griežas un griežas..” Mīmu kustību partitūru ar mūziku no labi zināmām kino un animācijas filmām bagātinās Orķestris “Rīga”, diriģents Valdis Butāns un stāstnieks Raitis Zapackis.

Orķestra “Rīga” mūziķi un “Rīgas pantomīmas” aktieri, priecējot dažādu paaudžu publiku, kopīgos priekšnesumos ir saspēlējušies jau vairākkārt. Ar mūziku un pantomīmai raksturīgiem tēlojuma paņēmieniem savulaik izstāstīta Imanta Ziedoņa “Zaļā pasaka”, veidotas muzikālas etīdes par godu visu mīlētāju dienai un pat Olimpiskajām spēlēm.

Pirms koncerta, no plkst. 16.00 līdz plkst. 17.30 Rīgas Latviešu biedrības nama vestibilā pie Lielās zāles, bērni un viņu vecāki aicināti piedalīties radošajā darbnīcā. “Rīgas pantomīma” mīmi tajā sola dalīties ar savām vislabākajām prasmēm, kas saistītas ar balonu figūriņu locīšanu, seju apgleznošanu un citām izpriecām.

Radošās darbnīcas un koncerta apmeklēšana ir bez ieejas maksas. Koncerta apmeklējumam gan nepieciešams izņemt bezmaksas ielūgumus. “Biļešu paradīze” kasēs un internetā tie būs pieejami no svētdienas, 14. maija plkst. 10.00. Ja bērns neaizņem atsevišķu krēslu zālē, bet sēž vecākiem klēpī, tad viņam ielūgums nav jāizņem. Aicinām  ielūgumu sev sarūpēt savlaicīgi!

Pasākumu atbalsta Rīgas pašvaldība. Norišu programma pilnā apjomā skatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.

Organizatori informē, ka pasākums tiks fotografēts un fotogrāfijas izmantotas Orķestra “Rīga” publicitātes nolūkiem.