Džeza mūzikas koncerts ar diriģentu Štefenu Šornu

WINDSTREAM ATKLĀŠANAS KONCERTS

20. MAR.19.00, trešdiena
Biļetes cena30 €
27 €
23 €
20 €
15 €
12 €
10 €
Norises vietaVEF Kultūras pils

Piedalās:

Orķestris “Rīga” un Orķestra “Rīga” bigbends

Diriģents Štefens Šorns (Steffen Schorn, Vācija)

Solists Kristians Kalva (trompete)

Koncerta moderatore Anete Ašmane-Vilsone

2024. gada festivāla WINDSTREAM Atklāšanas koncertā klausītājiem tiks piedāvāta koncertprogramma ar gaumīgu akadēmiskās un džeza mūzikas eklektiku. Koncerta pirmajā daļā uz skatuves stāsies Orķestra “Rīga” lielais sastāvs kopā ar vienu no spožākajiem latviešu džeza mūzikas jaunās paaudzes pārstāvjiem – trompetistu Kristianu Kalvu, kurš skolojies pie Eiropas vadošajiem džeza trompetistiem Hāgas Konservatorijā. Amerikāņu komponists Dana Vilsons (Dana Wilson) ļoti daudz savas mūzikas veltījis pūšaminstrumentu koncertorķestrim, un arī Orķestris “Rīga” savā repertuārā līdz šim ir iekļāvis vairākus viņa skaņdarbu pirmatskaņojumus Latvijā, kas guvuši lielu klausītāju atzinību, tā piemēram, skaņdarbs “Avatārs” ar netradicionālu fagota solo un nesen Rīgā pirmatskaņojumu piedzīvojušais “Likt tumsai atbalsoties” (To Set the Darkness Echoing). 2024. gada festivāla atklāšanas koncertā pirmo reizi Latvijā dzirdēsim Dana Vilsona 2020. gada opusu – “Koncertu džeza trompetei un pūtēju orķestrim”. Koncerta pirmajā daļā skanēs arī pasaules džeza aprindās atzītā vācu komponista un  atskaņotājmākslinieka Torstena Volmana (Thorsten Wollmann) “Džeza svīta pūtēju orķestrim”, kas sacerēta samērā nesen (2019. gadā) un paredzēta pūtēju koncertorķestra sastāvam. Koncerta otrajā daļā tiks izcelts Orķestra “Rīga” bigbends, atskaņojot Štefena Šorna oriģinālmūziku un aranžējumus.

Prof. Štefens Šorns (Steffen Schorn, Vācija) – starptautiski pazīstams zemo koka pūšaminstrumentu speciālists, komponists, improvizators un diriģents. Viņš ir plaši koncertējis visā pasaulē – vairāk nekā 70 valstīs, kā arī ieguvis daudzas balvas un godalgas. Kā diriģents viņš ir strādājis ar tādiem starptautiski atpazīstamiem ansambļiem kā Norvēģijas pūšaminstrumentu ansambli, Dānijas kamerorķestri, Nirnbergas simfonisko orķestri, Nīderlandes jauniešu orķestri un jauniešu džeza orķestri, kā arī ar visiem Vācijas radio bigbendiem: WDR, NDR, HR un SWR. Viņa darbi ir atskaņoti daudzās valstīs, tostarp pasūtījumi Donaueschinger Musiktage, Oslo džeza festivālam, Beethovenfest Bonn, Int New Jazz Meeting Baden Baden, Roaring Hooves Festival Mongolia, Festa do Jazz Lisboa, Romanischer Sommer Köln. Viņa repertuāru lieliem un maziem ansambļiem veido 11 koncertsvītas, “iekšējā” opera, džeza melodiju izlase ar nosaukumu Songbook, ritmiski attīstītā Groovebook un vairāk nekā 30 brazīliešu ģēnija Hermeto Paskoala melodiju aranžējumi.

Kristians Kalva, trompetists – viens no perspektīvākajiem jaunajiem džeza trompetistiem Latvijā. Pašlaik studē Hāgas Karaliskajā konservatorijā pie Rika Mola un Martina de Lāta, kuri ir divi no Eiropas pazīstamākajiem trompetistiem. Studējis arī Maltas Mūzikas koledžā un guvis atzinību dažādos starptautiskos konkursos. Regulāri sadarbojas ar ievērojamiem Latvijas orķestriem – Latvijas Radio bigbendu, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestri – un uzstājies starptautiskos projektos Beļģijā, Šveicē, Somijā, Vācijā, ASV, Spānijā utt.

Pavasara festivāls WINDSTREAM ir dibināts 2010. gadā un to ik gadu organizē un producē Orķestris “Rīga”. Tas ir lielākais, nozīmīgākais un ilgnoturīgākais Orķestra “Rīga” producētais festivāls. Festivāls WINDSTREAM allaž sākas ar astronomiskā pavasara atnākšanu un iekļauj Lieldienu laiku, un tā devīze ir “Mosties un atceries, dzirdi un baudi!”. Šis ir vienīgais festivāls Latvijā, kurā uzmanības centrā ir profesionāls pūtēju orķestris ar tā visdažādākajiem paveidiem – Orķestris “Rīga” – gan kā moderns, mūsdienīgs pūšaminstrumentu koncertorķestris (symphonic band), gan kā bigbends, kas mijiedarbē ar citiem spožiem izpildītājmāksliniekiem un diriģentiem tiecas papildināt kultūrainu Latvijā un starptautiskā mērogā ar savai nozarei un reģionam unikālu saturu, jaunrades pienesumu un radošu izcilību.