ORĶESTRA RĪGA KONCERTS SKOLĒNIEM

Orķestris “Rīga” 31. janvārī plkst. 13.00 VEF Kultūras pilī aicina uz koncertsarunu par mūziku “Skolas muzikālie noslēpumi”. Koncertā piedalīsies Orķestris “Rīga”, dziedātājs un koncerta vadītājs Daumants Kalniņš un īpašais viesis – Dmitrijs Pudovs no Rīgas cirka skolas.

Koncerts “Skolas muzikālie noslēpumi” vēstīs par mūzikas integrāciju citos skolas mācību priekšmetos. Koncertprogrammas idejas autors, Orķestra “Rīga” mākslinieciskais vadītājs un diriģents Valdis Butāns pauž: “Visbiežāk skolēni par mūziku skolās ko jaunu uzzina vien mūzikas kabinetos. Bet kaut neliela daļa mūzikas ir atrodama teju ikvienā mācību priekšmetā. Mūsu koncertsarunas laikā Daumants Kalniņš un Orķestris “Rīga” meklēs un atklās, ka matemātika, dabas zinības, sports, zīmēšana, darbmācība un citi mācību priekšmeti var būt (un patiesi ir) arī muzikāli!”.

Koncertprogrammā skolēni iepazīsies gan ar tādu komponistu klasiķu kā Anotonio Vivaldi, Ludviga van Bēthovena un Modesta Musorgska muzikālajiem darbiem, gan ar mūsdienīgākiem opusiem – Tomasa Dosa mūzikā, Līroja Andersona “Smilšpapīru balets” orķestra perkusionistu solo izpildījumā, gan ar bērnu auditorijai tik ļoti zināmo Džona Viljamsa mūziku kinofilmai “Harijs Poters”. Orķestra “Rīga” muzikālo sniegumu gan ar stāstiem, gan dziesmām papildinās Daumants Kalniņš. Savukārt Rīgas cirka skolas pasniedzējs Dmitrijs Pudovs koncerta laikā pieskarsies tik mistiskai tēmai kā objektu manipulācija.

Koncerts paredzēts jaunāko klašu skolēniem un dod iespēju gūt ne tikai estētiska un muzikāla pārdzīvojuma pieredzi, bet arī papildināt savas zināšanas mūzikā, pilnveidot savu personību un attīstīt emocionālo uztveri. Mūzika spēj atmodināt skolēna fantāziju, aktivizēt iztēli, kā arī sekmēt sintēzes un vispārināšanas spējas. Līdzās orķestra spēlei koncertos skan dažādi solo instrumenti un dziesmas. Uz ekrāna mūzikas skanējumu un stāstu par mūziku papildina atbilstoši attēli.

Koncerta biļetes cena ir 7 EUR. Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Koncertu iespējams iegādāties arī ar programmas “Latvijas skolas soma” finansējumu. Sēdvietas zālē ir numurētas. Koncerta ilgums apmēram 1 stunda.