LIELDIENU KONCERTI FESTIVĀLĀ WINDSTREAM

Festivāla WINDSTREAM programmā gaidāmi divi koncerti Lieldienu laikā. 29. martā plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā izskanēs Lielās Piektdienas koncerts, bet Otrajās Lieldienās, 1. aprīlī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” gaidāms notikums ģimenēm “Jampadracis Lieldienās” un koncerts ar Orķestra “Rīga” brass ansambli. Koncertu apmelējumam saņemami bezmaksas ielūgumi.

Lielās Piektdienas koncertā, kas izskanēs 29. martā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, programmas centrā ir divu nozīmīgu garīgās mūzikas komponistu vārdi. Skanēs šī gada jubilāra Riharda Dubras mūzika pūtēju orķestrim Adagio appassionato, sacerēta 2012. gadā pēc American Wind Symphony Orchestra pasūtījuma, un komponista oriģinālmūzika saksofonu kvartetam Lux aeterna, kas sacerēta 2005. gadā un veltīta Rīgas Saksofonu kvartetam. Latvijas pirmatskaņojumā izskanēs Deivida Maslanka “Koncerts saksofonu kvartetam un pūtēju orķestrim”, kas pasaulē novērtēts kā mūzikas darbs, kas atspoguļo lielu emocionālo un garīgo intensitāti. Šo mūziku līdzās Orķestrim “Rīga” diriģenta Valda Butāna vadībā atskaņos Rīgas Saksofonu kvartets.

Bezmaksas ielūgumi ieejai koncertā saņemami jau šodien – no piektdienas, 22. marta plkst. 9.00 tīmekļvietnē www.bilesuparadize.lv (https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/137473) un visās “Biļešu paradīzes” kasēs atbilstoši to darba laikiem.

Otrajās Lieldienās, kas šogad sakrīt ar Starptautisko joku dienu, 1. aprīlī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” tiek piedāvāta pasākuma programma “Jampadracis Lieldienās”. Notikuma apmeklēšanai aicināti visu paaudžu interesenti. Interaktīvajā radošajā darbnīcā plkst. 14.00 ar bērniem darbosies Dmitrijs Pudovs no Rīgas cirka skolas, bet plkst. 15.00 Lielajā zālē koncerta muzikālajā centrā tiks izcelts Orķestra “Rīga” pūšaminstrumentu jeb brass ansamblis, kas atskaņos šāda tipa ansamblim raksturīgu, izklaidējošu un dzīvespriecīgu mūziku. Brass ansambļa sagatavošana uzticēta Orķestra “Rīga” trompešu grupas koncertmeistaram Kristianam Kalvam. Koncertu ar pasakām un jokiem caurvīs koncerta vadītājs Raitis Zapackis.

Bezmaksas ielūgumi ieejai koncertā būs pieejami no pirmdienas, 25. marta plkst. 9.00 tīmekļvietnē www.bilesuparadize.lv (https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/137475) un visās “Biļešu paradīzes” kasēs atbilstoši to darba laikiem.

Festivāls WINDSTREAM noslēgsies pēc Lieldienām ar koncertu “Parīzes iedvesmotie”, kas notiks 12. aprīlī Lielajā ģildē. Koncertā Orķestrim “Rīga” uz skatuves līdzās stāsies pasaulē pieprasītā franču izcelsmes solo perkusioniste Adelaide Ferjēra (Adélaïde Ferrière, Francija) un tā būs viņas pirmā viesošanās Latvijā. Biļetes uz koncertu iegādājamas “Biļešu paradīzes” kasēs un tīmekļvietnē.

Festivāla norisi atbalsta Rīgas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds. Informatīvie atbalstītāji Latvijas Radio, nra.lv un žurnāls “Mūzikas saule”. Informācija par festivāla WINDSTREAM norisēm tīmekļvietnē orkestris.riga.lv un sociālo tīklu lapās. Vairāk par Lieldienu pasākumiem pilsētā var uzzināt tīmekļvietnēs riga.lv un kultura.riga.lv, kā arī sekot līdzi jaunumiem sociālā tīkla Facebook lapās “Rīga” un “Rīgā notiek”.