KONCERTCIKLS SKOLĒNIEM

NĀC, IEKLAUSIES ORĶESTRĪ RĪGA!

Šajā mācību gadā tiek piedāvātas tēmas: „No stabules līdz saksofonam”, „Prieks pasaulei!”, „Kad komponisti svin dzimšanas dienas” un „Karnevālu pavasaris”. Iespēja izvēlēties abonementu  – trešdienās plkst. 13.00 vai sestdienās plkst. 13.00. Koncerti mājvietu raduši kinoteātrī „Splendid Palace”, kur tiek izmantots ekrāns, lai mūzikas skanējumu un stāstu par mūziku papildinātu ar atbilstošiem attēliem. Koncertos uzstāsies Orķestris „Rīga” un solisti.
Sarunas par mūziku „Nāc, ieklausies Orķestrī RĪGA!” ieteicamas bērniem līdz 10 gadu vecumam. Tās notiks jau septīto mācību gadu un sniegs gan estētisku un muzikālu piedzīvojumu, gan arī papildinās jauno klausītāju zināšanas mūzikā. Līdzās orķestra spēlei koncertos skanēs dažādi solo instrumenti un dziesmas.
Pirmā saruna notiks trešdien 14. oktobrī un sestdien 17. oktobrī. „No stabules līdz saksofonam” – pa šādu ceļu vēsturiski ir attīstījušies koka pūšamie instrumenti, ar kuriem sarunas gaitā iepazīstinās Daumants Kalniņš un Orķestra „Rīga” mūziķi. Skanēs flautistes Anetes Točas, obojista Marta Kristiāna Kalniņa, klarnetista Raivo Lallo solo un saksofonistu kvarteta spēle, dziedās vokāliste Annija Putniņa un diriģēs Guntis Kuzma.
Nākamajā koncertā 9. decembrī vai 12. decembrī saruna veltīta Ziemassvētku gaidīšanas priekam un svētku noskaņai. Orķestris „Rīga” atskaņos Ziemassvētku mūziku un dziesmas.
Trešā saruna – 2016. gada 13. janvārī vai 16. janvārī – būs par komponistiem, kuri nākamgad svinēs nozīmīgas jubilejas. Orķestra interpretācijā skanēs gaviļnieku – Raimonda Paula, Jurjānu Andreja, Imanta Kalniņa, Mārtiņa Brauna, Romualda Kalsona, Sergeja Prokofjeva, Dmitrija Šostakoviča un Astora Pjacollas kompozīcijas, runāsim par to, kā mūzika tiek sacerēta.
Februārī cikla noslēdzošā saruna būs veltīta krāšņajiem un krāsainajiem pavasara karnevāliem, kas populāri visā pasaulē. Venēcijas karnevāls un Itālija, Brazīlija un Latīņamerikas eksotiskie ritmi, maskas un dejas.

ABONEMENTI: 

TREŠDIENĀS plkst. 13.00

SESTDIENĀS plkst. 13.00

SARUNAS TĒMAAbonements
TREŠDIENĀS plkst. 13.00
Abonements
SESTDIENĀS plkst. 13.00
Prieks pasaulei!2015. gada 9. decembrī2015. gada 12. decembrī
Kad komponisti svin dzimšanas dienas2016. gada 13. janvārī2016. gada 16. janvārī
Karnevālu pavasaris2016. gada 24. februārī2016. gada 20. februārī

Koncerti notiek kinoteātrī „Splendid Palace

Abonementus var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs

Koncertcikls skolēniem, Nāc, ieklausies Orķestrī „Rīga” abonements trešdienās –  www.bilesuparadize.lv

Koncertcikls skolēniem, Nāc, ieklausies Orķestrī „Rīga” abonements sestdienās – www.bilesuparadize.lv