ORĶESTRIS RĪGA IZZIŅO JAUNĀS SEZONAS SPILGTĀKOS NOTIKUMUS

Orķestris “Rīga” izziņo rudenī un ziemā gaidāmās koncertprogrammas, kā arī uzsāk koncertu biļešu pārdošanu. 2024./2025. gada sezona jau augustā tiks atklāta ar koncertciklu “Vasaras klasika”, kurā uz īpaši Rīgas Doma akustikai iecerētām mūzikas programmām vienojas orķestra pūšaminstrumenti un Latvijā atzīti ērģelnieki. Skolēnu auditorijai tiks piedāvāts  rudens abonements ar diviem koncertiem rudens semestrī VEF Kultūras pilī. Savukārt Orķestra “Rīga” Ziemassvētki šogad skanēs džeza mūzikas skaņās.

2023./2024. gada sezonas izskaņā Orķestris “Rīga” jau aizvadījis akadēmisku latviešu mūzikas  koncertprogrammu “Lūgšana”, kas izskanēja 14. jūnijā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, taču 20. jūnijā vēl aicina klausītājus jestri ielīgot svētku noskaņu ar vairākiem nelieliem koncertiem Rīgas pilsētas centrā – plkst. 12.00 Rātslaukumā un plkst. 11.00 un 13.00 Mazās ģildes dārzā, bet 21. jūnijā būt klātesošiem Zāļu tirgū Doma laukumā. Plašāka informācija par visiem ielīgošanas un Jāņu pasākumiem un to norises programma mājaslapā vasara.riga.lv.

Koncertcikls “Vasaras klasika” ir tradīcija ar kuru Rīgas Domā tiek ieskandināta katra nākamā Orķestra “Rīga” koncertsezona, un kurā uz īpaši Rīgas Doma akustikai iecerētām mūzikas programmām vienojas orķestra pūšaminstrumenti un Latvijā atzīti ērģelnieki. Šī gada augustā gaidāmi divi koncerti. To norise notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

6. augustā ar koncertprogrammu “Bahs, Berliozs, Bārnss” diriģenta Valda Butāna vadībā orķestris saspēlēsies ar ērģelnieci Ilonu Birģeli. Ja abu dižgaru Johana Sebastiāna Baha un Hektora Berlioza vārdi klasiskās mūzikas vēsturē ir neapstrīdami lielumi, tad ko līdzīgu varētu teikt par šajā programmā iekļautā trešā lielā “B” komponista Džeimsa Bārnsa nozīmi modernās simfoniskās pūtēju orķestra mūzikas kontekstā. Līdzās orķestra izpildītajiem opusiem ērģelnieces interpretācijā izskanēs gan Baha mūzika, gan Latvijas un pasaules publikai pavisam maz zināmie H. Berlioza ērģeļdarbi.

Koncertā “Bahs, Brukners, Britens”, kas Rīgas Domā skanēs 20. augustā, notiks Orķestra “Rīga” atkalredzēšanās ar diriģentu Jāni Liepiņu, Manheimas Nacionālā teātra pirmo kapelmeistaru. Šajā koncertā spožo izpildītāju pulkam pievienosies ērģelnieks Aigars Reinis. Koncerta nosaukumā pieteikto komponistu mūzika skanēs gan orķestra, gan ērģelnieka interpretācijā. Koncerta klausītājiem būs iespēja dzirdēt arī obojas pēcteča – angļu raga – maigo skanējumu J. S. Baha mūzikā, ko koncertā atskaņos Orķestra “Rīga” oboju grupas mūziķe Inese Grāvleja.

Orķestra “Rīga” koncertpiedāvājumu klāstā vienmēr bijusi īpaša loma arī skolēnu auditorijai veltītiem koncertiem. Tās ir sarunas par mūziku “Nāc, ieklausies Orķestrī “Rīga”!”, kurās kopā ar orķestri allaž ir atraktīvais dziedātājs Daumants Kalniņš, kurš aizraujoši stāsta par mūziku un katrā koncertā piedāvāto sarunu tēmu. Šo mācību gadu uzsākot, piedāvājam divus koncertus jaunāko klašu skolēniem VEF Kultūras pilī  – “Mūzika. Mūžīgais dzinējs” 2. oktobrī un “Bundzinieku Ziemassvētki” 3. decembrī, kas pieejami arī kā Rudens abonements skolēniem – “Nāc, ieklausies Orķestrī “Rīga”!”.

Šī gada Ziemassvētkos Orķestra “Rīga” mūziķi nolēmuši klausītājus iepriecināt ar džeza mūzikas koncertiem 17. decembrī VEF Kultūras pilī un 20. decembrī kinoteātrī “Splendid palace”. Svētku noskaņu veidos Orķestra “Rīga” bigbends džeza mūziķa Roberta Martini vadībā un spožs vokālistu duets – Paula Saija un Daumants Kalniņš. Koncertā “Džeza mūzika Ziemassvētkos” liela daļa būs atvēlēta latviešu mūzikai, skanēs arī instrumentāla mūzika no baleta “Riekstkodis” Djūka Elingtona džeza apdarē.

Vairāk informācijas Orķestra “Rīga” mājaslapā www.orkestris.riga.lv. Biļetes uz koncertiem iespējams iegādāties visās “Biļešu paradīzes” kasēs un tīmekļvietnē www.bilesuparadize.lv.