PIRMĀS ADVENTES KONCERTS RĪGAS SV. PĒTERA BAZNĪCĀ

29. novembrī, Adventes pirmajā svētdienā, sāksies Ziemassvētku gaidīšanas laiks. To gaišu un cerīgu Rīgas Sv. Pētera baznīcā iezīmēs Orķestris „Rīga” diriģenta Valda Butāna vadībā un Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, atskaņojot J. S. Baha, V. A. Mocarta, A. Vivaldi, P. Čaikovska skaņdarbus un Ziemassvētku laika mūziku. Piedalīsies solisti Kristīne Gailīte (soprāns), Mihails Čuļpajevs (tenors) un Edgars Bārzdiņš (trompete).
Advente ir cerību, pārdomu un gaidīšanas laiks, kad apcerīgu un gaišu noskaņu rada klasiskā mūzika. Orķestra „Rīga” un Rīgas kamerkora „Ave Sol” sniegumā skanēs V. A. Mocarta 1791. gadā sacerētā motete „Ave verum corpus”, kas balstīta 14. gadsimta garīgā dziedājuma tekstā. Kristīne Gailīte interpretēs V. A. Mocarta motetes „Exultate, jubilate” populārāko daļu „Alleluia” un „Domine Deus” no A. Vivaldi mesas „Gloria”. Kora „Ave Sol” dziedājumā skanēs daļa „Jauchzet, frohlocket!” no J. S. Baha „Ziemassvētku oratorijas”. Jaunā, daudzsološā tenora Mihaila Čuļpajeva sniegumā būs iespēja dzirdēt J. S. Baha un Š. Guno kompozīciju „Ave Maria”, kā arī C. Franka moteti „Panis angelicus”. Abu solistu balsis duetā savīsies A. Adāna kompozīcijā „Ak, svētā nakts”.
Orķestris „Rīga” atskaņos divas daļas no A. Korelli 1690. gadā sacerētā „Concerto grosso”, kas pazīstams kā Ziemassvētku koncerts. Neizpaliks arī fragmenti no P. Čaikovska baleta „Riekstkodis”, to starp slavenais „Ziedu valsis”, kas skan Adventes laikā visā pasaulē gan baleta izrādēs, gan koncertos. Trompetista Edgara Bārzdiņa spēlē skanēs divas daļas no T. Albinioni Koncerta trompetei ar orķestri Es-Dur.
Koncerta programmā līdzās klasiskajām vērtībām ietvertas arī populāras Ziemassvētku dziesmas – angļu 18. gadsimta komponista Dž. F. Veida sacerētā „Adeste fideles” (latviski „Jūs, ticīgie nāciet”), velsiešu dziesma „Pošam visu greznā rotā” un vācu 18. gadsimta komponista J. Šulca „Jūs, bērniņi, nāciet”.
Ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu ieeja Pirmās Adventes koncertā ir bez maksas.