SAKLAUSI KINO!

Rīgas svētku ieskaņas koncerts

12. AUG20.30, piektdiena
Norises vietaVērmanes dārzs

Orķestris RĪGA
Diriģents Valdis ButānsSolisti Ilona Bagele, Dināra Rudāne, Daumants Kalniņš (vokāls)
Egija Abaroviča un Reinis Reštins (deja)
Grupa JUMPRAVA

Koncertu vada Ģirts Ķesteris un Andris Keišs

Ieeja koncertā bez ieejas maksas.

12. augustā Vērmanes dārzā plkst. 20.30 ar Rīgas svētku ieskaņas koncertu “Saklausi kino!” skanīgi un atraktīvi pilsētas iedzīvotājus un viesus sveiks Orķestris “Rīga” un tā mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns. Koncertā piedalīsies vokālisti Dināra Rudāne, Ilona Bagele, Daumants Kalniņš, dejotāji Reinis Rešetins un Egija Abaroviča, grupa “Jumprava” – filmas “Rīgas sargi” mūzikas autori un atskaņotāji. Koncertu vadīs aktieri Ģirts Ķesteris un Andris Keišs.
Koncerta programmas ideja ir izsekot līdzi kinomūzikas attīstībai Latvijā un pasaulē no 1896. gada 28. maija, kad notika pirmais kino seanss Rīgā, līdz mūsdienu latviešu kinomūzikai.
Koncerta kulminācijā izskanēs mūzika no kinofilmas “Rīgas sargi”. Būs dzirdamas visas atpazīstamākās filmas “Rīgas sargi” melodijas. Grupas “Jumprava” sacerētā filmas mūzika izskanēs koncertversijā, ko aranžējis Vilnis Šmīdbergs, tās atskaņojumā piedalīsies Orķestris “Rīga” un grupa “Jumprava”. Filmas sižets ir saistīts ar vēsturiskiem notikumiem Latvijā un Rīgā.  Filma “Rīgas sargi” uz ekrāniem iznāca 2007. gadā un ir kļuvusi par skatītāko latviešu filmu, kas tapusi pēc neatkarības atgūšanas.