INGA BĒRZIŅA, RŪTA DŪDUMA UN EVILENA PROTEKTORE DZIEDĀS ELLAS FICDŽERALDAS REPERTUĀRU

Tradicionālais Orķestra “Rīga” bigbenda koncerts sērijā RIGA JAZZ šoruden ir veltīts amerikāņu dziedātājai Ellai Ficdžeraldai. Džeza kompozīcijas no leģendārās mākslinieces repertuāra skanēs Ingas Bērziņas, Rūtas Dūdumas un Evilenas Protektores sniegumā. Koncerts “CELEBRATING ELLA FITZGERALD” notiks 21. oktobrī plkst. 19.00 Ziedoņa zālē, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Dziedātāja Inga Bērziņa ir viena no izcilākajām Latvijas mūsdienu džeza dziedātājām. Izglītību ieguvusi Maskavas Gņesinu mūzikas pedagoģijas institūtā, meistarklasēs Eiropā un ASV. Šobrīd līdzās aktīvai koncertdarbībai savu pieredzi nodod jaunajiem džeza dziedātājiem Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Rīgas Doma kora skolā. Ingas Bērziņas studentu vidū ir daudzi jau labi zināmi mūziķi, bet koncertā “CELEBRATING ELLA FITZGERALD” dziedātāja skatuvi dalīs ar divam savām audzēknēm Rūtu Dūdumu un Evilenu Protektori, kā arī dziedās duetus ar savu studentu Robertu Memmēnu

Šarmantā dziedātāja Rūta Dūduma ir vairāku starptautisku konkursu laureāte, vokālās grupas “FRAMEST” soliste. Koncertā klausītājiem Rūtas Dūdumas sniegumā būs iespēja dzirdēt  Ellas Ficdžeraldas pirmo hitu “A Tisket A Tasket”, ar ko viņa guva popularitāti 21 gada vecumā 1938. gadā, kā arī Džordža Geršvina un Harija Vorena kompozīcijas.

Evilenas Protektores vārds klausītājiem vairāk saistās ar grupu “Pieneņu vīns”, kurā viņa ir soliste kopš 2005. gada. Tomēr Evilenas Protektores šī brīža galvenā muzikālā aizraušanās ir džezs – viņa studē džeza vokālu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, izcīnījusi otro vietu Starptautiskajā džeza vokālistu konkursā “Nomme Jazz” (Igaunija) un ir Grand Prix uzvarētāja konkursā “Jazz Voices 2014” (Lietuva).

Ellas Ficdžeraldas skatuves partneru nav daudz, un kā izcilākais neapšaubāmi jāmin Luiss Ārmstrongs, ar kuru 1956. gadā tika ieskaņots albums “Ella and Louis”. Turpmākos gados sekoja vēl vairāki ierakstu albumi un daudz kopīgu koncertu. Kā vēlāk portālā “All About Jazz” rakstīja mūzikas kritiķis Deivids Rikerts (David Rickert), Ficdžeraldas un Ārmstronga partnerība bija “radusies debesīs”. Viņš arī atzīmējis, ka “abu kopīgais darbs izcēlās 1950. gados, ar klasiskiem vokālā džeza ierakstiem piepildītā laikā, jo abi šai periodā bija izcilā formā, Ficdžeraldas saldi melodiskā balss lieliski kontrastēja Ārmstronga raupjajam tembram.”

Jaunais un talantīgais džeza dziedātājs Roberts Memmēns koncertā būs partneris duetos visām trim solistēm. Kopā ar Ingu Bērziņu tiks atskaņoti dueti “They Can’t Take That Away From Me” un “On A Slow Boat To China”.  Savukārt, duetā ar Rūtu Dūdumu skanēs “Let’s Call The Whole Thing Off” un “Cheek To Cheek”. Evilena Protektore kopā ar Robertu Memmēnu dziedās lirisko kompozīciju “Dream A Little Dream Of Me”.

Biļetes uz koncertu “CELEBRATING ELLA FITZGERALD” – Riga Jazz 2016 iespējams iegādāties visās “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.