ATKLĀS PAVASARA FESTIVĀLU WINDSTREAM

Leonards Bernsteins ir diriģents, komponists un pianists, kura simto dzimšanas dienu 2018. gadā atzīmē visas pasaules mūzikas sabiedrība. Orķestris “Rīga” diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā 18. martā Lielajā ģildē piedāvā klausītājiem koncertu “Leonardam Bernsteinam – 100”, tā atklājot Pavasara festivālu WINDSTREAM ar šobrīd aktuālu un muzikāli krāšņu programmu, kurā piedalīsies dziedātāja Annija Putniņa un Latvijas Nacionālās operas solists Mihails Čuļpajevs, bet koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva.

Koncertu diriģēs Kaspars Ādamsons – vispusīga personība, kura darbības lauks ir gan kora mūzika, gan iestudējumi Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī, gan simfoniskie koncerti Latvijā un Zviedrijā. Ar Orķestri “Rīga” sadarbojies vairākkārt un diriģējis tādas programmas, kā “Maestro-piano-Rīga”, “Bahs, Vāgners, Vasks”, Pirmās Adventes koncerts 2017. gadā.

Koncerta solisti – Lielbritānijā īpaši mūziklu dziedāšanas izglītību guvusī Annija Putniņa un šobrīd ne vien perspektīvais, bet arī izcilais operdziedātājs Mihails Čuļpajevs – savulaik tika nominēti Latvijas Lielajai mūzikas balvai 2015 kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. 2017. gadā dziedātāji kopīgi izveidoja programmu “Amerikāņu ģēnijs – Leonards Bernsteins”, ar ko veiksmīgi uzstājās kamerkoncertos vairākās Latvijas pilsētās. Pavasara festivāla WINDSTREAM Atklāšanas koncertā abu solistu un Orķestra “Rīga” sniegumā izskanēs tādas pazīstamas melodijas no mūzikla “Vestsaidas stāsts”, kā “Tonight”, “One Hand, One Heart”, “Maria” un citas.

Līdzās fragmentiem no Leonarda Bernsteina slavenajiem mūzikliem “Vestsaidas stāsts”, “Brīnišķīgā pilsēta” un “Kandids”, skanēs vairāki reti atskaņoti viņa skaņdarbi koncertorķestrim.

Cikliskais opuss “Divertisments” ir veltīts Bostonas simfoniskā orķestra simtgadei 1980. gadā, pirmatskaņojumā to diriģēja Seidži Ozava, un kopš tā laika “Divertisments” guvis lielu popularitāti gan simfoniskā orķestra, gan pūtēju koncertorķestra versijās.

Teatrālo skatuves darbu “Mesa” Bernsteins rakstīja par godu Džona Kenedija Mākslas centra atklāšanai Vašingtonā 1971. gada 8. septembrī pēc Žaklīnas Kenedijas Onasis pasūtījuma. “Mesas” mūzika ir iedvesmojusi divus izcilus Amerikas pūšaminstrumentu kolektīvus – “Canadian Brass” un “Eastman Wind Ensemble” apvienoties un pasūtīt svītu no Mesas mūzikas. Šajā svītā skan tādas “Mesas” daļas kā “Alleluia”, “Sanctus”, Vienkāršā dziesma, “Agnus Dei”, “Offertory” un lūgšana “Almighty Father”.

Jāmin arī uvertīra “Slava” – Leonarda Bernsteina veltījums čellistam Mstislavam Rotropovičam, jeb Slavam, kad Rostropovičs 1977. gadā kļuva Vašingtonā par Nacionālā simfoniskā orķestra galveno diriģentu. Komponists darbam devis apzīmējumu politiskā uvertīra, un tajā saklausāmas gan fanfaras, gan Musorgska operas “Boriss Godunovs” citāts, gan citas asprātīgas muzikālas atsauces.

Biļetes iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību biļešu kasē, 40% atlaide.