ORĶESTRIS RĪGA UZSĀK BIĻEŠU PĀRDOŠANU

Orķestris “Rīga” uzsāk biļešu pārdošanu uz augusta koncertiem Rīgas Domā un nākamās sezonas Atklāšanas koncertu 27. septembrī Lielajā ģildē, kā arī piedāvā savlaicīgi iegādāties abonementu biļetes bērnu–skolēnu ciklam “Nāc, ieklausies Orķestrī RĪGA!”.

Jaunāko klašu skolēniem un bērniem līdz 10 gadu vecumam paredzētais abonements “Nāc, ieklausies Orķestrī RĪGA!” notiks jau desmito mācību gadu un piedāvās četras sarunas par mūziku kinoteātrī Splendid Palace trešdienās plkst. 12.00 un plkst. 14.00.  Koncertprogrammās 2018./2019. gada sezonā mazie klausītāji iepazīs dažādu skolas mācību priekšmetu un mūzikas savstarpējās attiecības, Volta Disneja radīto brīnumaino fantāziju un tēlu atspoguļojumu mūzikā, dzīvnieku un skaņu pasaules saistību, kā arī izbaudīs dzejnieka Imanta Ziedoņa daiļradi, klausoties muzikālo “Zaļo pasaku”. Sarunas par mūziku notiks 2018. gada 10. oktobrī un 5. decembrī, 2019. gada 27. janvārī un 23. februārī.

Nākamās sezonas Atklāšanas koncertā 27. septembrī uz Lielās ģildes skatuves orķestrim “Rīga” un tā mākslinieciskajam vadītājam Valdim Butānam pievienosies trīs mūziķes – trio “ART-i-SHOCK”, lai pirmatskaņotu otro redakciju Andra Vecumnieka skaņdarbam “Concertino ART –i –SHOCK”. Līdzās šim opusam koncerta programmā būs Riharda Dubras Ceturtā Divertismenta pirmatskaņojums Latvijā. Skanēs arī mūsdienu austriešu komponista Tomasa Dosa (Thomas Doss) 2008. gadā sacerētā “Dirižabļa simfonija” (Zeppelin Symphony), kuras četrās daļās atainota pirms vairāk kā simts gadiem radītā lidaparāta – cietā korpusa dirižabļa jeb cepelīna tapšanas vēsture no tā izgudrotāja Ferdinanda fon Cepelīna idejas līdz lidojumam.

Orķestra “Rīga” klasiskās mūzikas koncerti Rīgas Domā augustā jau kļuvuši par tradīciju. 2018. gadā gaidāmas divas programmas: 7. augustā “Bahs, Mālers, Mijo”, kad orķestra vadība būs Valda Butāna rokās, un 15. augustā “Bahs, Respīgi, Ravēls”, kad diriģenta zizlis tiks nodots viesdiriģentam Aināram Rubiķim. Abos koncertos piedalīsies izcili latviešu ērģelnieki – Jānis Pelše un Vita Kalnciema, turklāt otrajā koncertā skanēs Otorīno Respīgi četrdaļīgais opuss “Baznīcu logi” (Vetrate di Chiesa), kurā apvienojas orķestra un ērģeļu skanējums.

Biļetes no 2018. gada 10. maija uz Orķestra “Rīga” koncertiem var iegādāties visās “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv. Koncertu biļetes cenas – sākot no 5 eiro. Abonementa “Nāc, ieklausies Orķestrī RĪGA!” biļetes cena uz visiem četriem 2018./2019. mācību gada koncertiem – 12 eiro.