ORĶESTRA RĪGA JAUNĀS KONCERTSEZONAS AKTUALITĀTES

Lai arī vasaras izskaņā jau aizvadīta virkne spožu koncertu, Orķestris “Rīga” gatavojas jaunajai 47. koncertsezonai. Sezonas pirmajos mēnešos orķestra programmās gaidāmi daudzi latviešu mūzikas atskaņojumi, kas skanēs gan Latvijas valsts simtgadei veltītajā festivālā “Trīs zvaigznes”, gan sezonas atklāšanas koncertā 27. septembrī Lielajā ģildē.

Sezonas atklāšanas koncertā Orķestra “Rīga” mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns iecerējis veidot trio “ART–i–SHOCK” un orķestra saspēli, lai pirmatskaņotu otro redakciju Andra Vecumnieka “Concertino ART–i–SHOCK”. Koncerta programmā iekļauts Riharda Dubras Ceturtais Divertisments, kas ir skanējis ASV un ko Latvijā būs iespēja dzirdēt pirmo reizi. Skanēs arī mūsdienu austriešu komponista Tomasa Dosa (Thomas Doss) 2008. gadā sacerētā “Dirižabļa simfonija” (Zeppelin Symphony).

Mazos klausītājus sezonas laikā četrās sarunās par mūziku “Nāc, ieklausies orķestrī RĪGA!” vadīs dziedātājs Daumants Kalniņš, un pirmā saruna “Skolas muzikālie noslēpumi” notiks kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē jau š.g. 10. oktobrī.

Jau otro gadu novembrī skanēs Orķestra “Rīga” veltījums Latvijas valsts simtgadei – festivāls “Trīs zvaigznes”, kura ietvaros trīs koncertos tiks atskaņota latviešu komponistu mūzika, tajā skaitā vairāki jaundarbi. 9. novembrī koncerts “Latvija – Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa dzejā” Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, kuram komponisti Jēkabs Jančevskis un Arturs Maskats gatavo jaundarbus. Lāčplēša dienā – 11. novembrī Lielajā ģildē skanēs “Latviešu karavīru dziesmas” un līdzās Orķestrim “Rīga” uz skatuves stāsies aptuveni 150 Rīgas vīru kopkoris. Savukārt 19. novembrī VEF Kultūras pilī skanēs programma “Tēvzemei un brīvībai”, kurā Ilonas Breģes jaundarbs un Jura Kulakova kantātes “Tēvzemei un Brīvībai” pirmatskaņojums.

Koncertā “Ziemassvētku rapsodija”, kas notiks 22. un 26. decembrī Lielajā ģildē, tiks atzīmētas izcilu komponistu jubilejas – Džordžam Geršvinam 120 un Ērvingam Berlinam 130. Geršvina “Rapsodiju blūza stilā” kopā ar Orķestri “Rīga” atskaņos izcilais pianists Andrejs Osokins. Savukārt Ē. Berlina dziesmas Ziemassvētku noskaņās izdziedās viena no šī brīža populārākajām Latvijas džeza dziedātājām – Evilena Protektore.

Kā tradicionāli Orķestris “Rīga” klausītājiem piedāvās bezmaksas koncertu Pirmajā Adventē, kas notiks Rīgas Domā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā. Valentīndienas koncerti pirmo reizi izskanēs Mūzikas namā “Daile” ar orķestra bigbendu Raita Ašmaņa vadībā un solisti Elzu Rozentāli, bet pavasarī orķestris aicinās uz ikgadējo Pavasara festivālu WINDSTREAM.

Pārdošanā pieejamas biļetes uz Sezonas atklāšanas koncertu 27. septembrī, skolēnu abonementu “Nāc, ieklausies orķestrī RĪGA!”, Ziemassvētku koncertiem 22. un 26. decembrī un Valentīndienas koncertiem 14. un 15. februārī un tās iespējams iegādāties visās “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.