ORĶESTRIS RĪGA DECEMBRĪ AICINA UZ ADVENTES UN ZIEMASSVĒTKU KONCERTIEM

Adventa un Ziemassvētku laikā rīdziniekiem būs iespēja dzirdēt trīs dažādas koncertprogrammas Orķestra „Rīga” izpildījumā. Tās būs Pirmās Adventes koncerts Rīgas Domā, koncerts “Volta Disneja muzikālie piedzīvojumi” mazākajiem klausītājiem un tradicionālie Ziemassvētku koncerti Lielajā ģildē.

Pirmajā Adventes svētdienā, 2. decembrī plkst. 19.00 ar koncertu Rīgas Domā uzstāsies Orķestris “Rīga”, solistes Gunta Gelgote un Ieva Parša, un Emīla Dārziņa jauktais koris, diriģents Guntis Kuzma. Šajā koncertprogrammā iekļautas skaistākās klasiskās mūzikas lappuses, kas atbilstošas klusajam svētku gaidīšanas laikam. Solistu sniegumā klausītājiem būs iespēja dzirdēt A. Vivaldi, J. S. Baha, Š. Guno, L. Delība un A. Adāna vokālās kompozīcijas, tostarp populāro Ziedu duetu no operas “Lakmē”. Savukārt Orķestris “Rīga” atskaņos godbijīgo un noslēpumaino A. Korelli “Ziemassvētku koncertu”, R. Vāgnera apgaismības pārpilno “Zigfrīda idilli”, kas pirmatskaņota 1870.gada Ziemassvētku rītā, un fragmentus no P. Čaikovska baleta “Riekstkodis”. Latviešu komponistus šajā koncertā pārstāvēs Juris Karlsons. Viņa opusu “Ziemassvētku kantāte” ar Kārļa Skalbes, Austras Dāles, Elzas Ķezberes tekstiem izpildīs orķestris un soliste Ieva Parša un Emīla Dārziņa jauktais koris. Koncerts notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu, ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kurus no 28. novembra darba dienās no plkst. 12.00-14.00 būs iespējams saņemt Kronvalda bulvārī 8. Informācija pa tālruni 67425218.

Koncertcikla skolēniem „Nāc, ieklausies Orķestrī RĪGA!“ programmā koncerts „Volta Disneja muzikālie piedzīvojumi“, kas notiks 5. decembrī plkst. 14.00 kinoteātrī Splendid Palace. Koncertā atcerēsimies un no jauna iepazīsim Volta Disneja studijā tapušo multfilmu mūziku, kas uz ekrāna vienmēr pavada Disneja radītos tēlus. Koncertcikla koncertu sarunas vada Daumants Kalniņš. Biļetes uz šo koncertu, kā arī abonementa biļetes uz atlikušajiem trim abonementa koncertiem iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Orķestra “Rīga” koncerti “Ziemassvētku rapsodija” Lielajā ģildē 22. decembrī un 26. decembrī noslēgs 2018. gadu ar īpaši gaišu mūziku. Programmā būs divu mūzikas lielmeistaru – Džordža Geršvina (1898 – 1937) un Ērvinga Berlina (1888 – 1989) skaņdarbi, ko klausītāji varēs baudīt dziedātājas Evilenas Protektores, pianista Andreja Osokina, Orķestra “Rīga” un diriģenta Valda Butāna sniegumā. Līdzās Geršvina populārākajam opusam – “Rapsodija blūza stilā” –  skanēs virkne abu komponistu sacerēto vokālo kompozīciju gan Ziemassvētku noskaņās, gan džeza stilā, kā “White Christmas”, “Embraceable You”, “Fascinatin’ Rhythm” un citas. Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.