PAVASARA FESTIVĀLS WINDSTREAM JUBILEJAS GADĀ

Jau desmito gadu pavasara atnākšanu Rīgā ieskandinās Orķestra “Rīga” rīkotais Pavasara festivāls WINDSTREAM. Festivāls risināsies laikā no 20. marta līdz 22. aprīlim, piedāvājot sešus koncertus akadēmiskās, garīgās un mūsdienu mūzikas cienītājiem, kā arī pasākumu ģimenēm un bērniem.

Pavasara festivāls WINDSTREAM ir vienīgais festivāls Latvijā, kura uzmanības centrā ir pūšaminstrumenti un pūtēju orķestris visdažādākajos mūzikas žanros, stilos un izpausmēs. Jau tradicionāli festivāls sākas ar astronomiskā pavasara atnākšanu un noslēdzas Lieldienu laikā.

Festivāla jubilejas gadā notiks īpaša atkalredzēšanās – tā Atklāšanas koncertā 20. martā uz Lielās ģildes skatuves tiksies Orķestris “Rīga” un kādreizējais orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga, kurš pirms desmit gadiem bija viens no festivāla idejas radītājiem. Diriģents iecerējis spožu oriģinālmūzikas programmu ar solistiem Oskaru Petrauski (saksofons) un Guntaru Freibergu (sitaminstrumenti).

Koncertā “Rekviēms” 24. martā Rīgas Domā komunistiskā genocīda upuru piemiņai skanēs latviešu komponistes Ilonas Breģes “Rekviēms” soprānam, tenoram, jauktajam korim un orķestrim, kas Latvijas Radio 3 – Klasika vērtējumā saukts kā 2010. gada labākais jaundarbs Latvijā. Līdzās Orķestrim “Rīga” un diriģentam Valdim Butānam atskaņojumā piedalīsies Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un solisti  – Jūlija Vasiļjeva un Mihails Čuļpajevs.

4. aprīlī VEF Kultūras pilī Orķestris “Rīga” un diriģents Kaspars Ādamsons piedāvās muzikāli dzirkstošu programmu “Pavasara balsis. Štrauss. Ofenbahs. Fon Supē.”, kas veidota dabas atmodu, dzīvesprieku un minēto komponistu jubilejas svinot. Solistu zvaigžņu plejādē – Inga Šļubovska-Kancēviča, Laura Grecka, Mihails Čuļpajevs un Rihards Mačanovskis.

Savukārt, mākslinieciski izaicinošs būs Luisa Serano Alarkona skaņdarba “Marko Polo. Indijas grāmata” iestudējums 11. aprīļa koncertā VEF Kultūras pilī. Skaņdarba centrā rāga – indiešu klasiskās mūzikas improvizācijas melodiskais ietvars ar stingrām likumībām, reglamentētu uzbūvi, skaņkārtām un transcendentālu iedarbīgumu – solistu Anatolija Popova (sītara) un Balraha Singa (tabla) izpildījumā.

Festivāls noslēgsies ar diviem Lieldienu koncertiem. Lielās Piektdienas vakarā 19. aprīlī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā skanēs franču komponista Gabriela Forē Rekviēms. Atskaņojumā piedalīsies diriģents Jānis Ozols, dziedās kori “Maska”, “PaSaulei” un solisti Elīna Šimkus un Rihards Mačanovskis. Otrās Lieldienas Orķestris “Rīga” aicina pavadīt ģimeņu lokā pasākumā “Lieldienu jampadracis” Kultūras pils “Ziemeļblāzma” dārzā, piedaloties spēlēs un klausoties Orķestra “Rīga” uzstāšanos.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes kasēs” un www.bilesuparadize.lv. Ieeja 24. marta koncertā “Rekviēms” ir ar bezmaksas ielūgumiem, vairāk informācijas www.orkestris.riga.lv. Otro Lieldienu pasākumā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” ieeja brīva.