ORĶESTRA RĪGA KONCERTI AUGUSTĀ

Vasarā Orķestris “Rīga” iecerējis klausītājiem piedāvāt virkni koncertu, kuru programmās iekļauta izcilu komponistu mūzika. Klasikās mūzikas koncertu ciklā Rīgas Domā izskanēs koncertprogrammas “Bahs, Bēthovens, Brāmss” un “Bahs, Vāgners, Vasks”, bet “Rīgas svētki 2019” programmas ietvaros klausītājiem būs iespēja pirmo reizi publiski aplūkot un novērtēt jauno kultūras ēku “Hanzas perons”, jo tieši tur notiks  Orķestra “Rīga” koncerts “No Vāgnera līdz Paulam. Rīgas leģendas mūzikā”.

Orķestra “Rīga” klasiskās mūzikas koncertos Rīgas Domā allaž skan klausītājiem iemīļotu komponistu mūzika. Šie vasaras koncerti ir kļuvuši par ikgadēju Orķestra “Rīga” koncertdarbības sastāvdaļu.

Programmā “Bahs, Bēthovens, Brāmss”, kas izskanēs 6. augusta un 27. augusta vakaros Rīgas Domā, piedāvāti trīs pasaulei nozīmīgu komponistu vārdi un viņu daiļrade, ko vieno pamatīgums, dziļums un filozofiska nozīme. Pie diriģenta pults stāsies Guntis Kuzma. Programmā iekļautais Johana Sebastiana Baha populārais Koncerts No. 1 re minorā BWV 1052 – daudzu pianistu un klavesīnistu repertuāra darbs, šoreiz skanēs versijā bez solo instrumenta, ko orķestrim “Rīga” 2014. gadā radījis Vilnis Šmīdbergs. Noteikti jāmin uvertīra Ludviga van Bēthovena uvertīra operai “Egmonts” Mendeļa Baša lieliskā aranžējumā pūtēju orķestrim. Savukārt ērģelniece Liene Andreta Kalnciema un orķestris saspēlēsies Johannesa Brāmsa Korāļprelūdijās, kas tiks atskaņotas gan oriģinālā versijā ērģelēm, gan pūtēju orķestra izpildījumā. Vēl gaidāmas J. Brāmsa solo dziesmas Evijas Martinsones un orķestra sniegumā.

Programma “Bahs, Vāgners, Vasks” klausītājiem tiks piedāvāta 13. augustā.  Orķestris “Rīga” uzstāsies diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā. Riharda Vāgnera vārds cieši saistāms ar Rīgu, jo kādu laiku strādādams par diriģentu Rīgas Pilsētas (Vācu) teātrī, te viņš sācis komponēt operu “Rienci”. Koncertā skanēs šīs operas populārākā daļa – uvertīra. Orķestris “Rīga” atskaņos arī fragmentus no Vāgnera operām “Tanheizers”,  “Leongrīns” un “Valkīra”.  Ērģelnieks Aigars Reinis koncertā atskaņos Pētera Vaska skaņdarbu “Te Deum” un J. S. Baha ērģeļmūziku.

Biļetes uz augusta koncertiem “Bahs, Bēthovens, Brāmss” un “Bahs, Vāgners, Vasks” ir iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un Rīgas Doma kasē.

Rīgas svētkos klausītājiem tiks piedāvāta programma “No Vāgnera līdz Paulam. Rīgas leģendas mūzikā”, kas stāstīs gan par slaveniem Rīgas komponistiem, kā  R. Vāgners, J. Vītols, E. Īgenberga, R. Pauls un citiem, tā arī par izciliem sportistiem, izgudrotājiem, dzejniekiem, kas bijuši un vēl šobrīd ir slaveni rīdzinieki. Koncerts notiks 17. augustā, plkst. 18.00. Plašāka informācija par koncerta dalībniekiem un norisi būs pieejama mājas lapās www.rigassvetki.lv un www.orkestris.riga.lv.