ZIEMASSVĒTKU DŽEZS, VĪNES VALŠI UN MŪZIKA BĒRNIEM DECEMBRĪ

Šī gada decembrī Orķestris “Rīga” klausītājiem sarūpējis īpaši daudzveidīgas koncertprogrammas, piedāvājot koncertus gan džeza mūzikas, gan klasiskās mūzikas cienītājiem, kā arī koncertu bērniem. Rīgas Domā notiks Pirmās Adventes koncerts, kam sekos koncerts bērniem “Mūzika gardēžiem”, Ziemassvētku džeza koncerti “Džezā tikai meitenes” Lielajā ģildē un “Vecgada koncerts Vīnes noskaņās” VEF Kultūras pilī.

Iestājoties klusajam Ziemassvētku gaidīšanas laikam, Orķestris “Rīga” tradicionāli aicina uz Pirmās Adventes koncertu, kas notiks 1. decembrī plkst. 19.00 Rīgas Domā. Šogad programmas centrā ir Antonio Vivaldi mesa “Gloria”, kuras atskaņojumā piedalīsies četri kori: Kultūras pils “Ziemeļblāzma” jauktais koris “Vivat”, Banku augstskolas jauktais koris “Monēta”, Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas jauktais koris un Latvijas Universitātes kamerkoris “DeCoro”. Tiem pievienosies solistes – skaistu balsu īpašnieces Marlēna Keine, Laura Grecka un Ilze Grēvele-Skaraine, atskaņojot klasisko mūziku. Skanēs Volfganga Amadeja Mocarta “Laudate Dominum”, Franča Šūberta “Ave Maria” un Kamila Sensānsa Dalilas ārijā no operas “Samsons un Dalila”. Koncerta diriģents Atvars Lakstīgala. Koncerts notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu, ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kurus no 27. novembra darba dienās no plkst. 12.00-14.00 būs iespējams saņemt Kronvalda bulvārī 8. Informācija pa tālruni 67425218.

Mazākajiem klausītājiem Orķestris “Rīga” piedāvā koncertu “Mūzika gardēžiem”, kas notiks 4. decembrī plkst. 11.00 un plkst. 13.00 kinoteātrī Splendid Palace. Koncerts norit skolēnu koncertcikla „Nāc, ieklausies Orķestrī RĪGA!“ ietvaros un šīs muzikālās sarunas vada dziedātājs Daumants Kalniņš. Biļetes uz šo koncertu, kā arī abonementa biļetes uz atlikušajiem trim abonementa koncertiem iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Ziemassvētku laikā, 21. decembrī un 26. decembrī, Lielajā ģildē uzstāsies Orķestra “Rīga” bigbends un dāmu trio: Arta Jēkabsone, Beāte Zviedre un Rūta Dūduma-Ķirse. Diriģents Valdis Butāns koncertprogrammu “Džezā tikai meitenes” radījis iedvesmojoties no leģendārās amerikāņu komēdijas “Džezā tikai meitenes”, ikoniskās aktrises Merilinas Monro izpildītajām dziesmām, kā arī pagājušā gadsimta svinga ēras populārākās sieviešu vokālās grupas – māsu Endrjūsu (The Andrews Sisters) – spozmes un repertuāra. Orķestra “Rīga” bigbenda sniegumā skanēs populāra mūzika no Glena Millera un Benija Gudmena mūzikas lappusēm un  Ziemassvētku noskaņu mūzika.

Savukārt 2019. gada izskaņā, 30. decembrī plkst. 16.00, orķestris aicina uz VEF Kultūras pili, kur koncertā “Vecgada koncerts Vīnes noskaņās” Johana Štrausa, Žaka Ofenbaha un  Franča fon Supē mūzikā sadziedāsies izcili solisti – Inga Šļubovska-Kancēviča, Laura Grecka, Mihails Čuļpajevs un Rihards Mačanovskis. Pie diriģenta pults stāsies Kaspars Ādamsons. Biļetes uz Ziemassvētku un Vecgada koncertiem pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.