SEZONAS ATKLĀŠANAS KONCERTS

24. SEP19.00, Ceturtdiena
Biļetes cena25€
20€
15€
10€
Norises vietaLielā ģilde

Diriģents Valdis Butāns

Solisti: klavieru duets Antra un Normunds Vīksnes

Vokālistes: Iveta Romancāne, Inese Romacāne un Māra Vaickovska

Programmā:

Džons Adamss    – Short Ride in a Fast Machine

The Grand Pianola Music

Džeimss Bārnss    – 5. simfonija „Fēnikss”

Biļetes „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Informācija par Orķestra „Rīga” koncertu 24. septembrī. 

Sezonas atklāšanas koncertā 24. septembrī Lielajā ģildē skanēs Džona Adamsa darbi „Grand Pianola Music” un „Short Ride in a Fast Mascine” un Džeimsa Bārnsa 5. simfonija „Fēnikss”. Pie diriģenta pults Valdis Butāns, piedalīsies klavieru duets Antra Vīksne un Normunds Vīksne, kā arī vokālistes Iveta Romancāne, Inese Romancāne un Māra Vaickovska.

Par gaidāmo koncertu orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Valdis Butāns saka: „Izraudzītie skaņdarbi sniedz iespējas orķestra “Rīga” dažādās krāsas parādīt spilgti un daudzveidīgi. Man prieks, ka sadarbībā ar Antras un Normunda Vīkšņu klavieru duetu un trim lieliskām solistēm – Inesi un Ivetu Romancanēm un Māru Vaickovsku – mums ir radusies iespēja pirmo reizi Latvijā atskaņot labi pazīstamā amerikāņu komponista – minimālista Džona Adamsa – 1982. gadā radīto skaņdarbu “The Grand Pianola Music”, koncerta pirmajā daļā tam klāt pievienojot arī par komponista vizītkarti kļuvušo “Short Ride in a Fast Machine” (pārlikumā pūtēju orķestrim).

Koncerta otrajā daļā iekļauta pūtēju orķestru vidē dievinātā, par „mūsdienu Māleru simfoniskajam pūtēju orķestrim” dēvētā amerikāņu komponista Džeimsa Bārnsa radītā mūzika. Apjomīgu simfonisku opusu atskaņošana pūtēju orķestriem vienmēr ir liels notikums un izaicinājums, taču, kā atzīst paši orķestra “Rīga” mūziķi, arī patiess gandarījums. Klausītājiem Latvijā, tostarp arī man, pērnās sezonas pavasara festivālā „Windstream” bija iespēja pirmo reizi klātienē iepazīt Dž. Bārnsa 3. simfoniju orķestra “Rīga” un diriģenta Andra Pogas lasījumā. Šis spilgtais muzikālais notikums pamudināja mani turpināt iesākto dialogu, šoreiz ļaujot izcilas simfoniskās pūtēju mūzikas gardēžiem Latvijā piedzīvot pirmatskaņojumu Dž. Bārnsa monumentālajai 5. simfonijai “Fēnikss”, op.110. Aicinu visus augstvērtīgas mūzikas draugus klātesot novērtēt šī talantīgā komponista mūzikas krāšņumu, dziļumu un plašo vērienu!”

Orķestra „Rīga” mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents atzīst, ka sezonas atklāšanas koncerts ir viņa un orķestra kopīgā ceļa sākums, tādēļ ir liela vēlme un azarts pirmo nozīmīgo atskaites punktu atmiņā ierakstīt spilgti un pārliecinoši.