Koncerts Vidzemes koncertzālē CĒSIS

ORĶESTRIS RĪGA. ZAĻUPE UN KINO MŪZIKA

1. MAR16.00, Svētdiena
Biļetes cena25€
12€
10€
7€
Norises vietaVidzemes koncertzāle CĒSIS

Orķestris “Rīga”

Diriģents Valdis Butāns

Solists Rihards Zaļupe (sitaminstrumenti)

Koncerta moderatore Liene Jakovļeva

Programmā:

I daļa
– Andris Sējāns – Karavāna
– Ilona Breģe – Mūzika Kārļa Zāles piemiņai 4 daļās: “Māte-ģimenes sargātāja”, “Senču karavīri”, “Ievainotais jātnieks”, “Māte Latvija ar kritušajiem dēliem”
– Jēkabs Jančevskis – Un pret savas tautas dziesmu…

II daļa
– Raimonds Pauls – popūrijs no kinofimas “Vella kalpi”
– grupa “Jumprava” un Aigars Grauba (ar. V. Šmīdbergs) – mūzika kinofilmai “Rīgas sargi”
– Rihards Zaļupe – mūzika kinofilmai “Nameja gredzens” perkusijām un pūtēju koncertorķestrim

mūzika no kino filmām “Nameja gredzens” un “Rīgas sargi”, kā arī ieskats 2019. gadā Orķestra “Rīga” izdotajā mūzikas ierakstu albumā “Pašu auklētie” ar Andra Sējāna, Jēkaba Jančevska un Ilonas Breģes mūziku.

Šis ir pirmais Orķestra “Rīga” koncerts Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un koncertprogrammā “ORĶESTRIS “RĪGA”. ZAĻUPE UN KINO MŪZIKA” klausītājiem tiks dota iespēja dzirdēt mūziku gan no populārām kino filmām “Nameja gredzens” un “Rīgas sargi”, gan ieklausīties jaunajā, 2019. gadā izdotajā, ierakstu albumā “Pašu auklētie”.

Orķestra “Rīga” repertuārā ir vairākas īpaši veidotas Latvijas filmu mūzikas versijas, no kurām Vidzemes koncertzālē “Cēsis” skanēs mūzika divām kinorežisora Aigara Graubas kinofilmām – “Nameja gredzens” un “Rīgas sargi”. Ar Roberta Rubīna un Oresta Silabrieža veidotu video atskatu atcerēsimies labākos kadrus no filmām un Orķestra “Rīga” sniegumā klausīsim kinofilmās skanošo mūziku. Īpašs būs kinofilmas “Nameja gredzens” stāsts, jo tajā orķestrim pievienosies filmas mūzikas autors Rihards Zaļupe, atskaņojot sitaminstrumentu solo partiju.

Albuma “Pašu auklētie” ieraksti notika 2019. gada maijā un jūnijā Latvijas Radio studijā diriģenta Valda Butāna vadībā. Albumā ir ieskaņoti Viļņa Šmīdberga, Jēkaba Jančevska, Ilonas Breģes un Andra Sējāna oriģināldarbi, kas sacerēti īpaši Orķestrim “Rīga”. Šī mūzika kompaktdiska formātā pie klausītājiem nonāca 2019. gada oktobrī. Koncerta pirmajā daļā klausītājiem tiks piedāvāta iespēja ieklausīties Andra Sējāna “Karavānā”, kurā komponists aicina saklausīt orķestra krāsu, harmoniju un ritmu variācijas, kā arī pašos jaunākajos tapušajos opusos – Jēkaba Jančevska kompozīcijā “Un pret savas tautas dziesmu”, kurā komponists mūzikas skaņās ietvēris deklamētas Imanta Ziedoņa dzejoļa rindas, kā arī Ilonas Breģes instrumentālajā darbā “Mūzika Kārļa Zāles piemiņai”.

Koncerta apmeklētājiem pieejamas šādas atlaides:

  • 50% atlaide grupām, sākot no 20 personām
  • 20% atlaide pensionāriem
  • 20% atlaide “Dienas Drauga karte” īpašniekiem