Koncerts Ventspils koncertzālē LATVIJA

ORĶESTRIS RĪGA. ZAĻUPE UN KINO MŪZIKA

7. MAR16.00, Sestdiena
Biļetes cena12€
8€
5€

Norises vietaVentspils koncertzāle LATVIJA

Orķestris “Rīga”

Diriģents Valdis Butāns

Solists Rihards Zaļupe (sitaminstrumenti)

Koncerta moderatore Liene Jakovļeva

Programmā:

I daļa
– Andris Sējāns – Karavāna
– Vilnis Šmīdbergs – Simfonija pūtēju orķestrim

II daļa
– Raimonds Pauls – popūrijs no kinofimas “Vella kalpi”
– grupa “Jumprava” un Aigars Grauba (ar. V. Šmīdbergs) – mūzika kinofilmai “Rīgas sargi”
– Rihards Zaļupe – mūzika kinofilmai “Nameja gredzens” perkusijām un pūtēju koncertorķestrim

Šis ir pirmais Orķestra “Rīga” koncerts Ventspils koncertzālē “Latvija” un koncertprogrammā “ORĶESTRIS “RĪGA”. ZAĻUPE UN KINO MŪZIKA” klausītājiem tiks dota iespēja dzirdēt mūziku gan no populārām kino filmām “Nameja gredzens” un “Rīgas sargi”, gan ieklausīties jaunajā, 2019. gadā izdotajā, ierakstu albumā “Pašu auklētie”.

Orķestra “Rīga” repertuārā ir vairākas īpaši veidotas Latvijas filmu mūzikas versijas, no kurām Ventspils koncertzālē “Latvija” skanēs mūzika divām kinorežisora Aigara Graubas kinofilmām – “Nameja gredzens” un “Rīgas sargi”. Ar Roberta Rubīna un Oresta Silabrieža veidotu video atskatu atcerēsimies labākos kadrus no filmām un Orķestra “Rīga” sniegumā klausīsim kinofilmās skanošo mūziku. Īpašs būs kinofilmas “Nameja gredzens” stāsts, jo tajā orķestrim pievienosies filmas mūzikas autors Rihards Zaļupe, atskaņojot sitaminstrumentu solo partiju.

Albuma “Pašu auklētie” ieraksti notika 2019. gada maijā un jūnijā Latvijas Radio studijā diriģenta Valda Butāna vadībā. Albumā ir ieskaņoti Viļņa Šmīdberga, Jēkaba Jančevska, Ilonas Breģes un Andra Sējāna oriģināldarbi, kas sacerēti īpaši Orķestrim “Rīga”. Šī mūzika kompaktdiska formātā pie klausītājiem nonāca 2019. gada oktobrī. Koncertā klausītājiem tiks piedāvāta iespēja sastapties ar divu paaudžu latviešu komponistiem – Andri Sējānu, kurš skaņdarbā “Karavāna” aicina saklausīt orķestra krāsu, harmoniju un ritmu variācijas, un Vilni Šmīdbergu, Ventspils izcelsmes komponistu, kuru mēdz dēvēt par pūšaminstrumentu orķestra rakstības dižmeistaru. Skanēs viņa Trešā simfonija, kas savulaik godalgota ar Latvijas Lielo mūzikas balvu kā 2010. gada labākais jaundarbs.

Koncerta apmeklētājiem pieejamas šādas atlaides:

    • 50% atlaide grupām, sākot no 20 personām
    • 20% atlaide pensionāriem
    • 20% atlaide “Dienas Drauga karte” īpašniekiem