ORĶESTRA RĪGA KONCERTI CĒSĪS, VENTSPILĪ UN FESTIVĀLĀ WINDSTREAM

Šajā pavasarī Orķestra “Rīga” koncertdzīvē iecerēti divi koncerti Latvijas reģionālajās koncertzālēs. Tie būs pirmie Orķestra “Rīga” koncerti Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un Ventspils koncertzālē “Latvija”. Savukārt ar astronomiskā pavasara atnākšanu 20. martā Rīgā sāksies jau tradicionālais Orķestra “Rīga” rīkotais Pavasara festivāls WINDSTREAM.

Koncertprogrammā “Orķestris “Rīga”. Zaļupe un kino mūzika”, kas tiek piedāvāta klausītājiem Cēsīs 1. martā un Ventspilī 7. martā, būs iespēja dzirdēt mūziku no populārām kinofilmām “Nameja gredzens” un “Rīgas sargi”. Atcerēsimies arī filmu labākos kadrus ar Roberta Rubīna un Oresta Silabrieža veidotu video atskatu. Īpašs būs kinofilmas “Nameja gredzens” stāsts, jo tajā orķestrim pievienosies filmas mūzikas autors Rihards Zaļupe, atskaņojot sitaminstrumentu solo partiju. Koncertprogrammā “Orķestris “Rīga”. Zaļupe un kino mūzika” iekļauti arī skaņdarbi no orķestra jaunākā ierakstu albuma “Pašu auklētie”, kurā 2019. gadā tika ieskaņota Viļņa Šmīdberga, Jēkaba Jančevska, Ilonas Breģes un Andra Sējāna mūzika. Koncertprogrammas diriģents Valdis Butāns. Mūziku ar stāstiem bagātinās mūzikas žurnāliste Liene Jakovļeva.

Pavasara festivāls WINDSTREAM 2020 tiks atklāts ar starptautiski atzītā britu diriģenta Duglasa Bostoka (Douglas Bostock) pirmo viesošanos Latvijā. Viņa karjeru piepilda koncerti gan ar simfoniskajiem orķestriem, kā Londonas filharmoniķi, BBC orķestris, Prāgas radio simfoniskais orķestris, gan arī ar pūtēju orķestriem visā pasaulē. Īpaši izceļams laiks, ko Duglass Bostoks pavadījis vienā no pasaules labākajiem pūtēju orķestriem – Tokio Kosei Wind Orchestra – kā galvenais diriģents (2000-2006), un veicis vairākus desmitus albumu ierakstu ar šo kolektīvu. Lielajā ģildē 20. martā WINDSTREAM Atklāšanas koncertā Orķestris “Rīga” Bostoka vadībā atskaņos Latvijā iepriekš nedzirdētus skaņdarbus, ko sacerējuši japāņu komponisti Jasuhide Ito, Tetsunosuke Kušida, Tošio Mašima. Tā būs izlase no labākajiem Japānas autoru darbiem simfoniskajam pūtēju orķestrim. Skanēs arī čehu komponista Vaclava Nelhībela un britu autora Filipa Spārka mūzika.

Nākamie Pavasara festivāla WINDSTREAM 2020 koncerti gaidāmi 25. martā, 1. aprīlī, Lielajā Piektdienā un Otrajās Lieldienās. Plašāk par festivāla programmu un norises datumiem www.orkestris.riga.lv

Līdz pavasarim orķestra repertuārā paredzēti arī citi koncerti. 14. februārī koncertā “Holivudas mīlas stāsti” visskaistākās melodijas no Holivudas filmām līdzās orķestrim izdziedās jau iemīļoti solisti Aija Vītoliņa un Daumants Kalniņš. Koncertā solīta arī kāda intriģējoša tikšanās ar jauno mākslinieci – dziedātāju Katrīnu Paulu Felsbergu. Bērnu auditorijai orķestris piedāvā koncertus kinoteātrī Splendid Palace. 22. janvārī koncerts “Muzikālie koki” un 26. februārī koncerts “Pa ceļam ar mūziku” izskanēs skolēnu koncertcikla “Nāc, ieklausies Orķestrī “Rīga”!” ietvaros.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes kasēs” un www.bilesuparadize.lv.