ORĶESTRIS RĪGA VALSTS SVĒTKOS

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienu, Orķestris “Rīga” klausītājiem piedāvās tiešraides koncertu “No Vītola līdz Paulam”. Koncerta straumēšana notiks 18. novembrī plkst. 16.00 tiešraidē no VEF Kultūras pils un koncerts būs bez maksas pieejams Orķestra “Rīga” vietnēs facebook.com un youtube.com.

Kopā ar Orķestri “Rīga” diriģenta Valda Butāna vadībā koncertā uzstāsies solisti dziedātāji – Inga Šļubovska-Kancēviča, Ieva Parša un Daumants Kalniņš –, kā arī saksofonists Oskars Petrauskis. Mūzikas skanējuma dinamiku papildinās dejotāji Reinis Rešetins un Dāniela Bāra. Koncertu vadīs aktieri Zane Daudziņa un Vilis Daudziņš.

Valsts svētku koncerta programma “No Vītola līdz Paulam” iecerēta kā simbolisks atskats uz latviešu tautai nozīmīgu latviešu mūziku. Daļu koncertprogrammas veidos latviešu komponistu klasiķu darbi, atklājot klasiskas mūsu mūzikas bagātības. Mūzikā iemirdzēsies “Ametists” no Jāzepa Vītola svītas “Dārgakmeņi”, skanēs cerību pilnā Lūgšana no Jurjānu Andreja kantātes “Tēvijai” ar Ingas Šļubovskas-Kancēvičas dziedājumu un Emīla Dārziņa “Spāniešu romance” Daumanta Kalniņa interpretācijā.

Koncerta gaitā atcerēsimies Latvijas brīvvalsts laikā (20. – 30. gadi) populāras melodijas, skanot dziesmām “Miglā asaro logs” un “Manu mazu mērkaķīti”. Skanēs dziesmas ar dzejnieku Ojāra Vācieša, Imanta Ziedoņa un Aleksandra Čaka dzeju. Kopīgi līksmosim 20.  gadsimta populārās un estrādes mūzikas leģendu – Elgas Īgenbergas, Ringolda Ores, Egīla Švarca – mūzikā, kā arī baudīsim muzikālus tēlus, izskanot Imanta Kalniņa fināla tēmai no kinofilmas “Pūt, vējiņi”, tā arī gaidāmi vēl daudzi citi muzikāli pārsteigumi. Koncerta izskaņā klausītājus priecēs bagātīgs Raimonda Paula mūzikas piedāvājums Viļņa Šmīdberga aranžējumos. Saksofona solo Oskara Petrauska sniegumā izskanēs R. Paula melodijā “Mersedesa”, bet Daumanta Kalniņa, Ingas Šļubovskas-Kancēvičas un Ievas Paršas balsis skanēs dziesmās “Undīne”, “Dziesma par gaili (Kabarē)”, “Mans bērns” un citās, dāvājot klausītājiem prieku valsts svētku noskaņās.

Koncerta norisi un tiešraides translāciju atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Koncerta tiešraide bez maksas būs vērojama Orķestra “Rīga” vietnēs – Facebook un Youtube.