CETURTAJĀ ADVENTĒ ORĶESTRA RĪGA KONCERTS TIEŠRAIDĒ

Ceturtajā Adventes svētdienā, 20. decembrī plkst. 18.00, Orķestris “Rīga” aicina tvert svētku sajūtu, pieslēdzoties koncerta tiešraides straumei. Adventes koncertā skanēs Vivaldi, Čaikovska, Štrausa un citu komponistu mūzika Orķestra “Rīga” kameransambļu interpretācijā. Koncerta straumēšana notiks Orķestra “Rīga” vietnēs Facebook un YouTube.

Orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Valdis Butāns ieplānojis netradicionālu koncerta programmu, šoreiz nepulcinot kopā visu orķestri, bet prezentējot atsevišķas orķestra mūziķu instrumentu grupas. Koncerta straumēšana notiks no Rīgas Doma baznīcas. Koncertu vadīs muzikoloģe Signe Lagzdiņa.

Divu dažādu ansambļu sniegumā skanēs Antonio Vivaldi mūzika. Orķestra “Rīga” sitaminstrumentu grupa atskaņos A.Vivaldi cikla “Gadalaiki” poētisko daļu “Ziema”, kurā solo izpildīs Virdžīnija Laube-Vītiņa. Viņa pati veidojusi arī šīs mūzikas pārlikumu perkusionistu ansamblim. Pavisam citādās – pikolo flautas – skaņās Egijas Sproģes un jaukta pūšaminstrumentu ansambļa sniegumā iemirdzēsies Antonio Vivaldi skaņdarbs Koncerts pikolo flautai Do mažorā, RV 443, izskanot koncerta Largo daļai.

Saksofonu grupa tās koncertmeistara Oskara Petrauska vadībā vienosies saksofonu kvartetā un atskaņos vienu no latviešu komponista Riharda Dubras skaistākajiem opusiem pūšaminstrumentiem – Lux Aeterna jeb “Mūžīgā gaisma”. Komponists par šo mūziku reiz teicis: Sākot rakstīt šo skaņdarbu, man gandrīz momentā radās vīzija par tā nosaukumu. Tas jebkurā gadījumā ir dīvaini, jo parasti, rakstot instrumentālus skaņdarbus, nosaukuma izvēli atstāju uz beigām, ļaujot mūzikai to zināmā mērā koriģēt pašai. Šajā reizē ideja bija tik spēcīga, ka radās skaņdarbs, kurš spēcīgajai saksofona skaņai lūdz (!) mēģināt tapt trauslai. Protams, te ir arī kulminācijas, skanīgas, skaļas vietas, bet, manuprāt, ir izdevies uzrakstīt trauslu mūziku”.

Orķestra “Rīga” metālpūšaminstrumentu kvinteta atskaņojumā būs iespējams dzirdēt austriešu komponista Johana Štrausa II populāro valsi “Pie skaistās zilās Donavas”, op. 314. Savukārt koncerta noslēgumā, metālpūtējiem apvienojoties ar koka pūšaminstrumentu kvartetu, skanēs Ziemassvētku noskaņai atbilstošas muzikālās tēmas no Pētera Čaikovska baleta “Riekstkodis”.

Koncerta norisi un tiešraides translāciju atbalsta Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Koncerta tiešraide bez maksas būs vērojama Orķestra “Rīga” vietnēs – Facebook un YouTube.

Ziemassvētku džeza koncerti “Ziemas portreti”, kas bija paredzēti šī gada 26. un 27. decembrī, tiks pārcelti uz 2021. gada decembri, pamatojoties uz 01.12.2020. Ministru kabineta rīkojumu, kas paredz ārkārtējās situācijas pagarināšanu Latvijā līdz 11. janvārim. Orķestra “Rīga” administrācija sazināsies ar biļešu īpašniekiem personīgi par turpmāko rīcību.