ORĶESTRIS RĪGA VALENTĪNDIENAS KONCERTĀ NO JAUNA IEDZĪVINĀS LATVIEŠU ESTRĀDES MŪZIKU

Šī gada Valentīndienas koncertam Orķestris “Rīga” izvēlējies kādu īpašu tēmu, godinot latviešu estrādes komponistu jubilejas. Koncertprogrammā “Tu un es” orķestrim un tā diriģentam Valdim Butānam pievienosies solisti Inga Šļubovska-Kancēviča, Ieva Parša un Rihards Millers, stāstos dalīsies aktieris Gundars Āboliņš. Koncerta straumēšana būs skatāma 14. februārī no plkst. 19.00 līdz pusnaktij Orķestra “Rīga” vietnēs Facebook un YouTube.

2021. gads ir Elgas Igenbergas un Ringolda Ores – pagājušā gadsimta latviešu estrādes celmlaužu – jubileju gads, atzīmējot Elgai Igenbergai – 100, Ringoldam Orem – 90. Igenberga un Ore savulaik veidojuši Latvijas mūzikas dzīves telpu, kopuši populārās mūzikas lauciņu un šī mūzikas materiāla kvalitāte pārsteidz un intriģē vēl šodien. Tā laika mūzika šobrīd koncertzālēs jo sevišķi orķestra izpildījumā dzirdama reti, taču koncertprogramma “Tu un es” ļaus latviešu estrādes mantojumam skanēt un atkal tapt dzirdamam, iepriecinot gan gados jaunos mīlētājus, gan pagājušā gadsimta mīlniekus, turklāt pavisam jaunā šīs mūzikas skanējumā.

Caur komponistu dziesmām uzzināsim arī par viņu dzīves stāstiem. Solistes Ingas Šļubovskas-Kancēvičas dzidrais soprāns iemirdzēsies Igenbergas dziesmās “Varbūt” un “Dienvidu nakts”, kas tapusi komponistei atpūšoties pie Melnās jūras 60. gadu sākumā, kā arī Ores nebēdnīgajā “Puķu pārdevējas dziesmiņa”. Ievas Paršas dziedājumā atcerēsimies Ringolda Ores pasakaino mīlas valsi “Zilās naktis” un sirsnīgo “Pavasara dziesmiņa”. Savukārt baritons Rihards Millers izdziedās Elgas Igenbergas “Tu un es”, “Sniegpulkstenītis” un R. Ores “Es ticu, draugs”.

Šīs un vēl daudzas citas komponistu-jubilāru melodijas dzirdēsim pavisam nesen tapušos mūzikas aranžējumos, ko šādam mūziķu sastāvam darinājuši Ilona Breģe, Vilnis Šmīdbergs, Aivars Krūmiņš, Emīls Zilberts un Madars Kalniņš. Scenāriju šim koncertstāstam radījusi muzikoloģe Daiga Mazvērsīte, kura savulaik sarakstījusi grāmatu par cienījamās komponistes Elgas Igenbergas mūža gājumu. Tiešraides koncertā mūziku ar stāstiem bagātinās aktieris Gundars Āboliņš.

Koncerta ieraksts būs skatāms 14. februārī Orķestra “Rīga” vietnēs Facebook  un YouTube no plkst. 19.00 līdz pusnaktij.

Koncerta norisi un translāciju atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Radio 3 – Klasika un VEF Kultūras pils.