Festivāls WINDSTREAM 2021

Par spīti ārkārtējās situācijas apstākļiem valstī Orķestris “Rīga” radis risinājumu festivāla WINDSTREAM 2021 norisei un izziņo plānoto programmu. Festivāls šajā gadā notiks jau divpadsmito reizi.

Festivāls WINDSTREAM 2021 noritēs netradicionālā formā, kāda līdz šim nav piedzīvota. Lai gan festivāls allaž noticis pavasarī, atzīmējot astronomiskā pavasara atnākšanu Rīgā un noslēdzoties Lieldienu laikā, šoreiz festivāla koncerti notiks divos posmos – pavasarī trijos tiešsaistes koncertos, bet rudenī divos klātienes koncertos, ja tas būs iespējams ar valstī pastāvošajiem aktuālajiem drošības noteikumiem.

Festivāla pavasara posmā gaidāmi trīs notikumi tiešsaistē internetā. Koncerts “Un miers virs zemes” komunistiskā genocīda upuru piemiņai sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju un režisoru Kārli Anitenu 25. marta vakarā izskanēs kā koncertstāsts, kurā orķestra atskaņotā mūzika mijiedarbosies ar vēstures liecībām par mūsu valsts pagātni. Lielās Piektdienas koncertā, 2. aprīlī, Orķestris “Rīga” atskaņos tematiski atbilstošu mūziku, izceļot mūsdienu mūzikas komponistu darbus, bet Otrajās Lieldienās, turpinot WINDSTREAM festivāla tradīciju, skanēs bērniem un ģimenēm veltīts koncertstāsts-pasaka. Orķestris “Rīga” piedāvās aizraujošu Imanta Ziedoņa “Zaļās pasakas” atskaņojuma interpretāciju, kurā pasaku stāstīs aktieris Enriko Avots, bet muzikālos tēlus uzburs latviešu komponistu – Selgas Mences, Ērika Ešenvalda, Platona Buravicka, Anitras Tumševicas, Evijas Vecumnieces, Ievas Klingenbergas, Lauras Gustovskas un Jutas Bērziņas – radīta mūzika orķestra sniegumā. Pasaku ar tēlainu kustību papildinās mīms Pēteris Rimšs un video ierakstu atdzīvinās Adriāna Toma Kulpes pasakas vizualizācijas.

Festivāla rudens posmā Orķestris “Rīga” cer tikties ar klausītājiem klātienē – oktobrī divos koncertos Lielajā ģildē. Koncertā “Kazanova uz planētas zeme” programmā iecerēta Johana de Meija mūzika ar Koncertu čellam un orķestrim “Kazanova” un komponista 3. simfoniju “Planēta zeme” priekšplānā. Savukārt koncerts “Katedrāle un roks” nesīs jaunas vēsmas pūšaminstrumentu skanējumā, orķestrim saspēlējoties ar pašmāju mūziķu rokgrupu un dziedātājiem Ati Zviedri un Ati Ieviņu. Programmā skanēs Viļņa Šmīdberga jaundarbs, kas radīts iedvesmojoties no rokgrupas “Katedrāle” zelta laikiem, kā arī britu rokgrupai Deep Purple veltīta Džona Lorda kompozīcija – Koncerts grupai ar orķestri.

Festivāla pavasara koncerti bez maksas būs pieejami internetā – Orķestra “Rīga” vietnēs Facebook un YouTube. Biļetes uz festivāla rudens posma koncertiem vēlāk būs iegādājamas “Biļešu paradīze” kasēs.

Festivāls notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Informācija par Orķestra “Rīga” koncertiem mājas lapā www.orkestris.riga.lv.