IMANTA ZIEDOŅA ZAĻĀ PASAKA BĒRNIEM UN ORĶESTRIS RĪGA

Turpinot Orķestra “Rīga” rīkotā festivāla WINDSTREAM tradīciju, orķestris Otrajās Lieldienās piedāvā interneta tiešsaistes koncertstāstu – pasaku “Zaļā pasaka”, kas veltīta bērnu auditorijai. Koncerta galvenā mērķauditorija ir 1. –  4. klašu skolēni, bet muzikālais stāsts aizraus gan lielākus, gan mazākus bērnus, gan arī viņu vecākus un skolotājus.

“Kādu nakti pilsētā ienāca mežs…”, sākas Imanta Ziedoņa “Zaļā pasaka” no cikla “Krāsainās pasakas”, kura gan bērniem, gan pieaugušajiem cilvēcīgi un tēlaini stāsta un atgādina par dabas un svaiga, tīra gaisa nepieciešamo balansu, dzīvojot pilsētas kņadā, trokšņos un putekļos. Protams, tā ir arī kā gaidāmā pavasara vēstnesis.

Orķestris “Rīga” piedāvā aizraujošu Imanta Ziedoņa “Zaļās pasakas” atskaņojuma interpretāciju, kas bez maksas būs pieejama video ierakstā. Tā muzikālo ideju veidojis Orķestra “Rīga” mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Valdis Butāns, taču pasakai muzikālus tēlus skaņās piešķīruši latviešu komponisti: Selga Mence, Ēriks Ešenvalds, Platons Buravickis, Anitra Tumševica, Evija Vecumniece, Ieva Klingenberga, Laura Gustovska un Juta Bērziņa. Pasakas stāstnieka lomā iejutīsies aktieris Enriko Avots, bet pasaku ar tēlainu kustību piepildīs mīms Pēteris Rimšs. Video ierakstā izmantotas Adriāna Toma Kulpes pasakas vizualizācijas.

Video ieraksta pirmizrāde notiks Otrajās Lieldienās – 2021. gada 5. aprīlī plkst. 16.00 Orķestra “Rīga” vietnēs Facebook un YouTube. Koncertieraksts YouTube kanālā būs pieejams neierobežotu laiku, tāpēc aicinām skolu pedagogus tos izplatīt skolēniem un viņu vecākiem, lai uzzinātu ko jaunu muzikāli aizraujošā formātā.

Koncerts notiek ar Rīgas domes, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Pateicamies arī Kultūras pils “Ziemeļblāzma” vadībai par sadarbību koncertstāsta video ieraksta norisē.