Klasiskās mūzikas koncerts

BAHS, DVORŽĀKS, DEBISĪ

24. AUG.19.00, Otrdiena
Norises vietaRīgas Domā
Biļetes cena10 €
15 €
20 €

Orķestris “Rīga”

Diriģents Valdis Butāns

Ērģeles Diāna Jaunzeme-Portnaja

Soprāns  Jūlija Vasiļjeva

Biļetes „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv, kā arī no 01.07.2021. Rīgas Doma biļešu kasē, Herdera laukumā 6, Rīgā.

Augusts tradicionāli ir laiks, kad Orķestris “Rīga” kopā ar pašmāju ērģeļspēles meistariem aicina ļauties klasiskās mūzikas vilinājumam Rīgas Domā.

Koncertā Bahs, Dvoržāks, Debisī” uz baroka laikmetu vedīs Johana Sebastiāna Baha (1685 – 1750) trīs opusi. Aranžējumā pūtēju orķestrim izskanēs Prelūdija un fūga Mibemolmažorā (“Svētā Anna”, BWV 552). Šī ir viena no apjomīgākajām Baha prelūdijām, savukārt nosaukums “Svētā Anna” iegūts, pateicoties trīskāršās fūgas, visticamāk, nejaušai līdzībai ar angļu skaņraža Viljama Krofta komponēto himnu ar tādu pašu nosaukumu.

Bahs ir veidojis aranžējumus vairākiem Antonio Vivaldi un citu itāļu komponētajiem koncertiem, un šajā reizē Vivaldi mūzikas krāsas iemirdzēsies Koncertā reminorā ērģelēm (BWV 596). Latvijas Nacionālās operas soprāns Jūlija Vasiļjeva un orķestris atskaņos āriju Welt und Himmel, nehmt zu Ohren no Baha noslēpumiem apvītās Marka pasijas, kuras oriģinālā partitūra ir zudusi laika vējos.

Impresionistiskas ainiņas klausītāju iztēlē zīmēs Kloda Debisī (1862 – 1918 ) pasaulslavenie opusi: prelūdija “Fauna diendusa” (Prélude à l’après-midi d’un faune) un cikla “Trīs noktirnes” daļa “Mākoņi” pārlikumā pūtēju orķestrim, kā arī prelūdija “Nogrimusī katedrāle”, ko atskaņos ērģelniece Diāna Jaunzeme-Portnaja.

Franču impresijas nomainīs romantisma ēras pārstāvja Antonīna Dvoržāka (1841 – 1904) izcilie darbi. Aizkustinošo āriju “Dziesma mēnesim” (Měsíčku na nebi) no operas “Nāra” 1. cēliena interpretēs Jūlija Vasiļjeva. Ziemeļamerikas prēriju plašumi pavērsies orķestra “Rīga” atskaņotajā Dvoržāka 9. simfonijas (“No Jaunās pasaules”) 2. daļā Largo.

CIENĪJAMIE PASĀKUMA APMEKLĒTĀJI!

! Atbilstoši valstī noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām apmeklētājiem koncertu norises vietā būs jāuzrāda derīgs digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina veikto vakcināciju, Covid-19 izslimošanu vai laboratorisko analīžu rezultātus (negatīvu testu). Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte.

  • Digitālais Covid-19 sertifikāts ir derīgs verifikācijai kā papīra izdruka vai mobilajā tālrunī lejuplādēts fails. To var uzrādīt arī tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv (jāpārliecinās par piekļuvi internetam).
  • Aicinām savlaicīgi pārliecināties par Covid-19 sertifikāta derīgumu! Bez derīga sertifikāta pasākumu apmeklēt nebūs iespējams, un nauda par iegādātajām biļetēm diemžēl netiks atgriezta.
  • Pasākuma laikā nepieciešams mutes un deguna aizsegs.

Lūdzam uz koncertu ierasties laikus, vismaz 30 minūtes pirms pasākuma.

Paldies par sapratni!