ORĶESTRA RĪGA PIRMĀS ADVENTES IESKAŅAS KONCERTS RĪGAS DOMĀ

23.11.2021.

Svētdien, 28. novembrī, plkst. 19.00 ar koncertu Rīgas Domā diriģents Jānis Retenais un Orķestris “Rīga” ieskandinās Pirmo Adventi. Koncertā, kas notiks klātienē un būs vērojams arī tiešraidē orķestra “Facebook” un “Youtube” kanālos, piedalīsies mecosoprāns Ieva Parša, dzeju runās aktrise Ieva Florence.

Miers un apcerīgums koncertā mīsies ar enerģiskiem un spožiem mirkļiem. Programmā iekļauti Latvijā līdz šim neatskaņoti 20. gadsimta amerikāņu komponista Līroja Andersona korāļu aranžējumi diviem – metāla un koka pūšaminstrumentu ansambļiem. Abu raksturiezīmes izcels arī Riharda Štrausa majestātiski virtuozā “Serenāde op. 7” koka pūšaminstrumentu sastāvam un francūža Kloda Žervē 16. gadsimtā radītās “Senās franču dejas” – tajās iemirdzēsies orķestra metāla pūšaminstrumentu grupas meistarība, un renesanses laikmeta autentisko skanējumu spilgtinās sitaminstrumenti.

Kopā ar mecosoprānu Ievu Paršu orķestris atskaņos austriešu romantiķa Gustava Mālera četras dziesmas no viņa dziesmu cikliem – “Rikerta dziesmas” ar vācu dzejnieka Frīdriha Rikerta dzeju un “Zēna brīnumrags”, kuram iedvesma gūta tāda paša nosaukuma vācu tautasdziesmu krājumā. Dziesmas balsij un pūtēju orķestrim aranžējis Joss van de Brāks.

Orķestris “Rīga” pilnā sastāvā atskaņos mūsdienu amerikāņu komponista Semjuela Hazo skaņdarbu “Atbalsis” un iezīmēs svētku tuvošanos ar beļģu skaņraža Rolanda Kernena “Ziemassvētku uvertīru”.

Bezmaksas ielūgumi (ierobežotā skaitā) uz koncertu pieejami Rīgas Doma, “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Vecāki (ar covid-19 sertifikātu) ar bērniem, kuriem nav covid-19 sertifikāts, var izņemt ielūgumus sēdvietām atsevišķā sektorā Biļešu paradīzē.

INFORMĀCIJA PAR EPIDEMIOLOĢISKĀS DROŠĪBAS PRASĪBĀM PASĀKUMA LAIKĀ

Koncerta norisi atbalsta Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.