Pavasara festivāls WINDSTREAM 2014

Starptautiskais komponistu konkurss WINDSTREAM 2014

Pavasara festivāla WINDSTREAM 2014 ietvaros pirmo reizi notika Starptautiskais komponistu konkurss WINDSTREAM 2014. Konkursu organizēja Orķestris “Rīga” (tolaik – Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga”) sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014”, kas bija Eiropas kultūras galvaspilsētas gada rīkotājs Latvijā. Starptautiskais komponistu konkurss WINDSTREAM 2014 notika Johana Sebastiāna Baha zīmē un tika iekļauts Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros.

Pirmā godalga Starptautiskajā komponistu konkursā WINDSTREAM 2014 tika piešķirta skaņdarbam Motus contrarius, komponists Jukka-Pekka Lehto (Jukka-Pekka Lehto, Somija); otrā godalga – skaņdarbam „Astrolabio”, komponists Džirolamo Derako (Girolamo Deraco, Itālija); trešā godalga – skaņdarbam „Mir geht ein Licht auf”, komponiste Gundega Šmite (Latvija).

Konkursa žūrijā darbojās komponists un diriģents Jans Van der Rosts no Beļģijas, komponists un diriģents Franko Cesarīni no Šveices, komponists Tošio Mašima no Japānas, diriģents Mārtiņš Ozoliņš un komponists Andris Dzenītis.

Orķestra „Rīga” mūziķi izvēlējās arī savu simpātiju balvu un piešķīra to skaņdarbam „Astrolabio”, komponists Džirolamo Derako (Itālija).