Koncerts Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā

TU UN ES – LATVIJA

4. MAIJS16.00, trešdiena
Norises vietaVEF Kultūras pils, Ropažu iela 2, Rīga

Diriģents Valdis Butāns

Solisti: Inga Šļubovska-Kancēviča (soprāns), Ieva Parša (mecosoprāns), Rihards Millers (baritons), Oskars Petrauskis (saksofons)

Vakara vadītājs – aktieris Gundars Āboliņš

Scenārija autore – Daiga Mazvērsīte

Programmā: 

Elgas Igenbergas un Ringolda Ores estrādes mūzika

Šodien varam baudīt priekšrocību, ka ziedošajā Latvijā debesis ir mierīgas un zem tām varam ieklausīties arī pagājušajā gadsimtā dzimušajās melodijās, kuras radījuši latviešu estrādes žanra pionieri – komponiste, pianiste Elga Igenberga (1921-2003) un komponists, skaņu režisors, aranžētājs, Rīgas estrādes un Latvijas Radio estrādes orķestra dibinātājs Ringolds Ore (1931-1968).  

Pērn, godinot abus skaņražus apaļā jubilejā, koncerta programma izskanēja interneta tiešraidē, bet nu klausītājiem būs iespēja to piedzīvot vēlreiz – klātienē. Savulaik tik populārās dziesmas (E. Igenbergas “Sniegpulkstenītis”, “Rīgas bulvāri”, “Cauri pilsētai”, “Riču-raču dziesmiņa”, R. Ores “Kad atkal maijs pār Rīgu nāk”, “Zilās naktis”, “Pavasara dziesmiņa” u.c. ), kuru augstā kvalitāte pārsteidz un intriģē vēl šodien, aranžējuši Ilona Breģe, Vilnis Šmīdbergs, Aivars Krūmiņš, Emīls Zilberts un Madars Kalniņš. Koncertstāsta scenāriju sadarbībā ar aktieri Gundaru Āboliņu radījusi muzikoloģe Daiga Mazvērsīte, kura savulaik sarakstījusi grāmatu par cienījamās komponistes Elgas Igenbergas mūža gājumu. 

BEZMAKSAS IELŪGUMI uz koncertu “Tu un es – Latvija” pieejami no sestdienas, 23. aprīļa, “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Koncerts notiek ar Rīgas domes un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana.