IELŪGUMI UZ VALSTS SVĒTKU KONCERTU NO VĪTOLA LĪDZ PAULAM

Tuvojoties Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai, Orķestris “Rīga” aicina uz koncertu “No Vītola līdz Paulam”, kas notiks 4. maijā plkst. 16.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” kā daļa no Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītajiem pasākumiem Rīgā. Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kas no 20. aprīļa būs pieejami “Biļešu paradīze” kasēs un interneta vietnē.

Orķestra “Rīga” valsts svētku programmā “No Vītola līdz Paulam” klausītājus priecēs latviešu komponistu – Jāzepa Vītola, Jurjānu Andreja, Elgas Īgenbergas, Ringolda Ores, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula un daudzu citu – krāšņākās mūzikas lappuses. Orķestra instrumentālo skanējumu bagātinās spilgti vokālisti – Beāte Zviedre, Ieva Parša un Daumants Kalniņš.

Gaišā un dzīvespriecīgā noskaņā veidotā latviešu mūzikas koncertprogramma iecerēta kā simbolisks atskats uz latviešu tautai nozīmīgu latviešu komponistu radītu mūziku. Kā krāšņa uvertīra koncertam skanēs komponistu klasiķu darbi, atklājot klasiskas mūsu mūzikas bagātības. Mūzikā iemirdzēsies “Ametists” no Jāzepa Vītola svītas “Dārgakmeņi”, skanēs cerību pilnā Lūgšana no Jurjānu Andreja kantātes “Tēvijai”. Koncerta gaitā atcerēsimies gan Latvijas brīvvalsts laikā (20. – 30. gadi) populāras melodijas, gan vēlīnākas dziesmas ar dzejnieku Ojāra Vācieša, Imanta Ziedoņa un Aleksandra Čaka dzeju. Kopīgi līksmosim arī 20.  gadsimta populārās un estrādes mūzikas leģendu – Elgas Īgenbergas, Ringolda Ores un Egīla Švarca – mūzikā.

Koncerta izskaņā klausītājus priecēs bagātīgs Raimonda Paula mūzikas piedāvājums Viļņa Šmīdberga aranžējumos. Saksofona solo Arvīda Kazlauska sniegumā izdaiļos R. Paula melodiju “Mersedesa”, bet Beātes Zviedres, Ievas Paršas un Daumanta Kalniņa izteiksmīgie vokāli skanēs dziesmās “Undīne”, “Pie pulksteņa, pie Laimas”, “Mans bērns” un citās, dāvājot klausītājiem prieku valsts svētku noskaņās. Pie diriģenta pults stāsies orķestra mākslinieciskais vadītājs un diriģents Valdis Butāns. Ar vēsturiskiem stāstiem šo mūziku papildinās koncerta vadītājs Raitis Zapackis.

Vēršam uzmanību, ka koncerta apmeklējumam nepieciešams izņemt bezmaksas ielūguma karti. “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv tās būs pieejamas jau no 20. aprīļa. Aicinām  ielūgumu sev sarūpēt savlaicīgi!

Šis ir viens no 4. maija svētku pasākumiem Rīgā. Ar visiem Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītajiem pasākumiem Rīgā var iepazīties tīmekļvietnē https://kultura.riga.lv/, vēlāk arī https://svetki.riga.lv/, kā arī sekot līdzi sociālo tīklu lapā “Rīgā notiek”.