IZZIŅO PAVASARA FESTIVĀLA WINDSTREAM 2016 PROGRAMMU

Mosties un atceries, dzirdi un baudi!” ar šādu devīzi Pavasara festivālu WINDSTREAM jau septīto gadu apmeklēt aicina Orķestris “Rīga”! Laikā no 20. marta līdz 12. aprīlim koncerti skanēs dažādās telpās Rīgā un īpaši jāakcentē, ka Pavasara festivāla WINDSTREAM 2016 ietvaros orķestris sadarbosies ar izciliem starptautiski atzītiem pašmāju un ārzemju komponistiem un dažāda profila izpildītājmāksliniekiem.
20. martā Dzelzceļa muzejā festivāla atklāšanas koncerts “Merkūrijs uz Mēness”.
Orķestris “Rīga” diriģenta Valda Butāna vadībā, dziedātājs Jānis Šipkēvics un ģitārists Matīss Čudars pirmo reizi Latvijā atskaņos komponista Skota Makalistera darbu “Merkūrijs uz mēness”. Skaņdarbam ir vairāki iedvesmas avoti – Pink Floyd albums “Dark Side of the Moon”, leģendārās grupas Queen solists Fredijs Merkūrijs un romiešu mitoloģijas tēls – dievu ziņnesis Merkūrijs.
Biļetes uz koncertu pieejamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv
25. martā Rīgas Sv. Pētera baznīcā diriģenta Andra Veismaņa vadībā skanēs Lielās Piektdienas koncerts. Kopā ar Orķestri “Rīga” koncertā piedalīsies Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, kamerkoris “Fortius” un Rīgas 1. ģimnāzijas jauktais koris.
28. martā Lielajā ģildē pasākums ģimenēm un bērniem – “Orķestromīma”. Sadarbībā ar “Rīgas pantomīmu” uz Lielās ģildes skatuves būs Orķestra “Rīga” un Rīgas pantomīmas grupas apvienotie priekšnesumi, bet Lielās ģildes foajē pārtaps grimēšanās studijās un pantomīmas mācību stūrīšos, radot Otrajām Lieldienām atbilstošu jautras rosības atmosfēru.
Ieeja koncertos 25. martā un 28. martā ar bezmaksas ielūgumiem.
6. aprīlī kinoteātrī Splendid Palace pavasara džeza koncerts “Tribute to Ivo Robič”.
Pavasara festivālā WINDSTREAM 2016 skanēs īpaša, horvātu komponistam Ivo Robičam veltīta džeza programma “Tribute to Ivo Robič”, kurā būs iespēja dzirdēt komponista dziesmu aranžijas bigbendam, piedaloties solistiem no komponista dzimtenes – dziedātājam Danielam Čačija un trompetistam Gerhardam Ornigam. Koncertprogrammas muzikālais vadītājs – Dāvis Jurka.
Biļetes uz koncertu pieejamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv
12. aprīlī Lielajā ģildē Festivāla noslēguma koncerts “Šostakovičs, Prokofjevs un Kalsons” sola tikšanos ar izciliem latviešu mūziķiem – diriģentu Aināru Rubiķi un pianistu Andreju Osokinu. Skanēs 2016. gada komponistu – jubilāru mūzika: D. Šostakoviča Otrais klavierkoncerts, S. Prokofjeva baletmūzika “Romeo un Džuljeta” un svīta “Leitnants Kižē”, kā arī R. Kalsona “Kāzu dziesmas” versijās, ko spēlēs Orķestris “Rīga”.
Biļetes uz koncertu pieejamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv
Pavasara festivālu WINDSTREAM atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas kultūras iestāžu apvienība, Koncertorganizācija “Ave Sol”, Astronomijas portāls StarSpace.lv, Rīgas pantomīma. Informatīvie atbalstītāji: Mūzikas Saule, Apollo, Riga This Week, Kas Jauns, Latvijas Radio 3 – Klasika, Latvijas Radio 4, Latvijas Radio 5 – Pieci.lv, RĪGATV 24.