Pavasara festivāls WINDSTREAM 2015

Rīko Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga”

21. marts plkst. 19.00 Lielā ģilde

Atklāšanas koncerts „MAESTRO-PIANO-RĪGA”

Jaunā koncertprogramma, ko  Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” un maestro Raimonds Pauls gatavo klausītājiem 2015. gada 21. martā, būs romantiska, emocionāla un krāšņa. Neatklājot visus šīs programmas pārsteigumus, informējam par to, ka solistu Ingas Šļubovskas, Ances Krauzes un Daumanta Kalniņa interpretācijā skanēs vairākas dziesmas ar Austras Skujiņas dzeju – „Katedrālē”, „Pajaco”, „Meitenei kafejnīcā”, „Vieglprātīgā sirds”. Pirmo reizi tiks atskaņota orķestra versija R. Paula mūzikai izrādei „Meža gulbji” un kinofilmai „Dāvanas pa telefonu”, kā arī virkne zināmu un mazāk zināmu dziesmu un duetu. Protams, pie klavierēm koncertā „MAESTRO-PIANO-RĪGA” būs komponists Raimonds Pauls, kurš saspēlēsies gan ar orķestri „Rīga”, gan solistu Oskaru Petrauski jaunajos skaņdarbos ar saksofona solo. Diriģents Kaspars Ādamsons.

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv

  1. marts plkst.19.00 Rīgas Doms 

Koncerts „AIZVESTAJIEM

Koncerts „Aizvestajiem” veltīts Komunistiskā genocīda upuru atcerei. Programmā skanēs J. Brāmsa, Pētera Vaska un Valda Butāna mūzika, kā arī Imanta Mežaraupa kantāte „Aizvestajiem”, kas ir Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” pasūtījums un tika pirmatskaņota 2011. gadā. Kantātes atskaņojumā piedalīsies solisti Sonora Vaice un Ingus Pētersons, Rīgas kamerkoris „Ave Sol” un diriģents Guntis Kuzma. Kantātes tekstā komponists I. Mežaraups izmantojis gan Leonīda Breikša dzeju, gan fragmentus no svētajiem rakstiem. Par kantātes tekstu komponists savulaik teica: „Leonīdam Breikšam ir bagātīgs garīgu dzejoļu klāsts un, tā kā viņš pats gāja bojā traģiskos apstākļos izsūtījumā Sibīrijā, tieši viņa teksti, kopā ar Bībeles tekstiem, manuprāt, ir ļoti piemēroti skaņdarbam piemiņas dienai.” Dzejnieku Leonīdu Breikšu apcietināja un izsūtīja 1941. gadā.

Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, informācija pa tālruni 67425218 no 18. marta.

3. aprīlis plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīca

Lielās Piektdienas koncerts 

Rīgas kamerkora „Ave Sol” mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis piedāvā klasiskās mūzikas programmu Lielai Piektdienai. Skanēs fragmenti no Dž. B. Pergolesi „Stabat Mater” ar solistes Evijas Martinsones un Lauras Greckas piedalīšanos, baroka kompozīcijas kora „Ave Sol” un orķestra „Rīga” atskaņojumā.

Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem. Informācija pa tālruni 67425218 no 26. marta. 

6. aprīlis plkst. 13.00 kinoteātris „Splendid Palace”

Otrās Lieldienas ar orķestri „Rīga”

Pasākums ģimenēm un bērniem. Orķestra Rīga uzmundrinoša spēle – iespēja redzēt mūzikas instrumentus, kuri izgatavoti no lietām, kas ap mums ikdienā – iespēja bērniem pašiem izgatavot mūzikas instrumentus – spēle un improvizācija uz pašizgatavotajiem mūzikas instrumentiem – kopīgi svētki un labāko instrumentu saspēle uz skatuves. Diriģents Raitis Ašmanis.

Ieeja bezmaksas

  1. aprīlis plkst. 19.00 Lielā ģilde

Noslēguma koncerts  „ANDRIS POGA un REINIS ZARIŅŠ”

Divu izcilu latviešu atskaņotājmākslinieku tandēms – diriģents Andris Poga un pianists Reinis Zariņš!

Pavasara festivāla WINDSTREAM noslēguma koncertā skanēs mūzika, ko sacerējis krievu komponists Igors Stravinskis, francūzis Žans Fransē un amerikāņu skaņradis Džeimss Bārnss.  Īpaši jāizceļ I. Stravinska Koncerta klavierēm un pūšaminstrumentiem atskaņojums, jo A. Pogas interpretācija šim koncertam nozīmīgajā Tenglvudas festivālā 2013. gadā ar Bostonas simfonisko orķestri guva labas atsauksmes Amerikas medijos. Tagad to būs iespēja dzirdēt Rīgā ar pianista Reiņa Zariņa solo. Programmā iekļautās Ž. Fransē Eksotiskās dejas sacerētas 1981.gadā un sastāv no astoņām daļām: I Pambiche – II Baiao – III Nube gris – IV Merengue – V Mambo – VI Samba lento – VII Malambeando – VIII Rock ‘n’ Roll. Viens no vismonumentālākajiem darbiem, kas jebkad komponēts pūtēju orķestrim, ir Dž. Bārnsa Traģiskā simfonija, kas tapusi pēc  komponista mazās meitiņas nāves un sacerēta četrās daļās ar plašu emociju spektru.

Biļetes „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv