RĪGAS DOMĀ SKANĒS ORĶESTRA RĪGA VASARAS KLASIKA

Ik gadu Orķestris “Rīga” augustā klausītājus aicina uz klasiskās mūzikas koncertiem Rīgas Domā. Trijās augusta otrdienās Doma baznīcas plašajā akustikā  izskanēs mūzika pūšaminstrumentiem un ērģelēm. Sadarbībai šajā gadā Orķestris “Rīga” aicinājis virkni diriģentu, ērģelnieku un solistu, tostarp gaidāma atkalsatikšanās ar diriģentu Aināru Rubiķi.

Šovasar Orķestris “Rīga” klasiskās mūzikas koncertu sērijā klausītājiem piedāvās trīs kontrastainas mūzikas programmas – “Bahs, Bēthovens, Brāmss”, “Bahs, Šūberts, Šūmanis” un “Bahs, Mendelszons, Mālers” –, Orķestrim “Rīga” sadarbojoties ar diriģentiem Aināru Rubiķi un Gunti Kuzmu, ērģelniekiem Ilzi Reini, Lieni Andretu Kalnciemu un Jāni Pelši, kā arī solistiem – dziedātāju Eviju Martinsoni un saksofonistu Aigaru Raumani. Tās izskanēs Rīgas Domā 4., 11. un 25. augusta vakaros.

4. augustā ar koncertu “Bahs, Bēthovens, Brāmss” tiks atzīmēta Ludviga van Bēthovena 250. jubileja, programmā iekļaujot uvertīru “Egmonts”, kas Mendeļa Baša instrumentācijā pūtēju koncertorķestrim iegūst svaigu muzikālu ekspresivitāti. Programmā daudzpusīgi pārstāvēta baroka meistara Johana Sebastiāna Baha un dižā vācu romantiķa Johannesa Brāmsa daiļrade. Līdzās orķestrim koncertā piedalīsies Evija Martinsone (soprāns) un ērģelniece Liene Andreta Kalnciema. Koncertu diriģēs Guntis Kuzma.

Starptautiski atzītais latviešu diriģents Ainārs Rubiķis pie Orķestra “Rīga” diriģenta pults stāsies 11. augustā. Koncerts “Bahs, Šūberts, Šūmanis” izskanēs kā romantiskākais šajā koncertu sērijā. No J. S. Baha daiļrades Orķestra “Rīga” sniegumā skanēs Korāļprelūdija Jesu bleibet meine Freude un Fantāzija un fūga do minorā BWV 537, bet ērģelniece Ilze Reine atskaņos Baha Fantāziju Sol mažorā. Viņas repertuārā arī divi Roberta Šūmaņa opusi – skice Nr. 3 Lebhaft no cikla “Četras skices” op. 58 un Fūga Nr. 2 Mit sanften Stimmen no cikla “Sešas fūgas par B-A-C-H tēmu” op. 60. Koncerta programmā iekļauti arī īpaši Franča Šūberta mūzikas pārlikumi, kurus instrumentējis Boļeslavs Voļaks. Viņa piemiņai skanēs Šūberta 8. jeb Nepabeigtā Simfonija un Allegretto grazioso versijā alta saksofonam un pūtēju orķestrim. Saksofona skaņas iemirdzēsies arī populārajā R. Šūmaņa tēmā “Sapņojums” no cikla “Bērnu ainas” op. 15. Nr. 7. Solo izpildīs Lielās Mūzikas balvas 2019 laureāts Aigars Raumanis.

Koncertu sērijas noslēdzošā programma “Bahs, Mendelszons, Mālers”, kurā Rīgas Doma ērģeles spēlēs Jānis Pelše un orķestra priekšā stāsies tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Valdis Butāns, gaidāma augusta izskaņā – 25. augustā.

Biļetes uz Orķestra “Rīga” koncertiem Rīgas Domā iespējams iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv un Rīgas Doma kasē.

Koncerta norises vietā tiks ievēroti visi situācijai atbilstošie drošības noteikumi. Koncerta klausītājiem nodrošinātas sēdvietas ar divu metru distanci un ievērojot maksimālo atļauto apmeklētāju pulcēšanās skaitu.