KONCERTCIKLS SKOLĒNIEM

NĀC, IEKLAUSIES ORĶESTRĪ RĪGA!

  1. gada 4. novembrī “Saulainās Itālijas skaņas”

Itālija ir viens no pasaules iecienītākajiem galamērķiem visos gadalaikos – brīnišķi skaista, saules pielieta, ēdienu garšām pārbagāta, vēsturiski interesanta, ar neparastiem dabas un cilvēku radītiem pieminekļiem. Un, protams, mūzika – operas un daudzu citu klasisko mūzikas žanru šūpulis ar dziļām tradīcijām, izciliem komponistiem, spilgtiem dziedātājiem, diriģentiem un atskaņotājmāksliniekiem! Kopā ar Daumantu Kalniņu, Orķestri “Rīga” un diviem īpašiem viesmāksliniekiem baudīsim nepārspējamo itāļu komponistu A. Vivaldi, N. Paganīni, Dž. Rosīni, Dž. Verdi, Dž. Pučīni, N. Rotas, E. Morikones mūziku.

  1. gada 9. decembrī “Bundzinieku Ziemassvētki”

Ziemassvētki noteikti ir vieni no gaidītākajiem svētkiem visa gada garumā. Kādam tie asociējas ar dāvanu dāvināšanas un saņemšanas prieku, kādam vienkārši ar siltu ģimenisku kopā būšanu, daudzi svin Kristus piedzimšanas svētkus, bet vēl kāds vienkārši izbauda dabas sagādātos ziemas priekus – sniegu un aizsalušās ūdenstilpnes. Bet Ziemassvētki noteikti nebūtu pilnīgi, ja tajos neskanētu atbilstoša mūzika – šoreiz tāda nedaudz jestrāka un ritmiskāka, jo līdzās Daumantam Kalniņam koncerta priekšplānā pa skatuvi rosīsies atraktīvie Orķestra “Rīga” sitaminstrumentu grupas četri mazie bundzinieki!

  1. gada 13. janvārī “Balle karaļa pilī”

Kuram gan no mums nepatīk ballītes, dejas un jautri pasākumi! Tās patīk visiem – bērniem un pieaugušajiem, mūsdienās un senākos laikos. Paviesosimies slavenajā pasaku ballē, kurā Pelnrušķīte pazaudēja savu kurpīti; klausīsimies deju mūziku no troļļu karaļa ballītes, Karaļa Lauvas un būsim pat princeses Ērkšķrozītes dzimšanas dienas ballē. Tas viss orķestra skanējumā, Daumanta Kalniņa stāstos un dziesmās.

  1. gada 24. februārī “Debesu spīdekļi”

Spožas zvaigznes un krāšņi zvaigznāji, noslēpumainas planētas un tālas galaktikas, komētas un meteori – šie un citi debesīs pamanāmie spīdekļi jau no laika gala ir raisījuši cilvēces interesi un rosinājuši iztēli. Visuma noslēpumus daudz pētījuši un skaidrojuši astronomi, matemātiķi un fiziķi, bet arī mūzikā ir sastopami tādi komponisti, kas līdzīgi kā zinātnieki pētījuši un iedvesmojušies no visuma objektu skaistuma. Tikai zinātnisko aprakstu un traktātu vietā, komponisti savus novērojumus un iespaidus parasti ietērpj brīnišķīgās mūzikas skaņās.

ABONEMENTI: 

TREŠDIENĀS plkst. 11.00

TREŠDIENĀS plkst. 13.00

SARUNAS TĒMAAbonements
TREŠDIENĀS plkst. 11.00
Abonements
TREŠDIENĀS plkst. 13.00
Saulainās Itālijas skaņas2020. gada 4. novembrī2020. gada 4. novembrī
Bundzinieku Ziemassvētki2020. gada 9. decembrī 2020. gada 9. decembrī
Balle karaļa pilī2021. gada 13. janvārī 2021. gada 13. janvārī
Debesu spīdekļi2021. gada 24. februārī 2021. gada 24. februārī

Sarunas par mūziku paredzētas 1.-4. klašu skolēniem.

Koncertcikls notiek kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē, to vada Daumants Kalniņš.

Abonementa biļetes cena uz visiem četriem koncertiem – 12 EUR.

Abonementus iespējams iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī www.bilesuparadize.lv.

*Programmā iespējamas izmaiņas. Sekojiet aktuālajai informācijai

**Koncertcikls vēl nav pārdošanā. Saziņai Orķestra “Rīga” mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Tilhena: baiba.tilhena@riga.lv